Zavřít reklamu

Včerejšek byl vskutku bohatý. Uživatelé se po letech spekulací dočkali nového iPhonu SE, jehož specifikace si můžete přečíst v jednom z našich minulých článků. Spoustě lidem tak jistě unikla skutečnost, že Apple vydal druhou betu iOS 13.4.5. My se nyní podíváme na test rychlosti, ač většinu uživatelů v poslední době spíše zajímá test baterie, který u iOS 13.4.1 dopadl podstatně lépe jen u iPhonu 11. My se ale nyní podíváme na test rychlosti opět provedený na kanále iAppleBytes, a to jako vždy u iPhonů SE, 6s, 7, 8 a XR.

Co se týče iPhonu SE, můžeme zde vidět naběhnutí operačního systému o vteřinu dříve na druhé betě. Jako vždy se ale zaměříme na otevírání aplikací třetích stran, u nichž je zrychlení či zpomalení systému nejviditelnější. Zde rozhodně palec nahoru. Pokud aplikace nepracují stejně, spustí se rychleji na druhé betě. Řeč je například o Facebooku, Twitteru, VK a Snapchatu. Nyní pohlédněme na iPhone 6s, kde můžeme vidět domovskou obrazovku iOS 13 dříve na iOS 13.4.1. Jedná se ale jen o pouhou desetinu vteřiny. I zde ale většina aplikací pracuje rychleji na druhé betě. Na nejaktuálnějším iOS se spustí rychleji jen YouTube. Nejstarším iPhonům ve výběru tedy druhá beta v aspektu rychlosti rozhodně svědčí.

Na iPhonu 7 se systém spustí dříve na druhé betě. Co se otevírání aplikací týče, je to přesně pravý opak jeho dvou starších kolegů, jelikož ve většině případů může uživatel dříve pracovat s aplikacemi na iOS 13.4.1. Nejviditelnější rozdíl je u YouTube, zbytek je spíše zanedbatelný. I u iPhonu 8, jenž byl včera nahrazen v portfoliu Applu iPhonem SE, můžeme vidět rychlejší spuštění systému na druhé betě. Byť jde o zanedbatelné hodnoty, zde můžeme vidět svižnější práci aplikací na druhé betě iOS 13.4.5, což je jistě dobrá zpráva. U nejmladšího ve výběru můžeme vidět iOS 13 dříve na iOS 13.4.1, a to zhruba o půlvteřinu. Zde bychom čekali velmi vyrovnané výsledky, ale většina aplikací se spustí rychleji na betě iOS 13.4.5. Řeč je třeba o Facebooku, YouTube a Redditu for Apollon. Pokud se na test podíváme s odstupem, můžeme říci, že druhá beta v testu rychlosti, až na iPhone 7, obstála velmi dobře. Uvidíme ale, jakým směrem se bude posouvat dále. Na test si můžete udělat obrázek sami ve výše přiloženém videu.

Související články

Dnes nejčtenější