Zavřít reklamu

Dlouho očekávaný iPhone 9 též známý pod názvem iPhone SE 2 klepe na dveře. Vyplývá to jak z tvrzení naprosté většiny předních analytiků, tak i z čerstvého kroku velmi oblíbeného výrobce příslušenství Urban Armor Gear (UAG). Ten již začal do amerických obchodů v čele s Best Buy distribuovat své odolné kryty určené právě pro nový iPhone 9. 

Obal na iPhone 9
Zdroj: 9to5mac

Jak můžete na obrázku výše, který se podařil získat portálu 9to5mac, vidět, UAG nemá zřejmě samo v názvu novinky ještě zcela jasno. Nepoužilo totiž ani označení iPhone 9, ani iPhone SE 2, ale preventivně “New iPhone 4,7”, 2020, za kterým se vzhledem k úhlopříčce nemůže skrývat nic jiného než právě iPhone 9. Ten bude výrazně vycházet z iPhonu 8, kterého v nabídce Applu po svém představení nahradí. Těšit se tak můžeme třeba na klasický Home Button s Touch ID, rámečkový displej, hliníkové boky či skleněná záda. Právě záda však mají být u novinky po vzoru iPhonů 12 Pro matná, díky čemuž se celá produktová řada Applu ještě více sjednotí. 

Přesný termín představení novinky není v tuto chvíli známý a podle interních zdrojů Applu o něm nemá jasno ani on sám. S jeho výrobou už dle dostupných informací potíže nejsou, nicméně současná situace ve světě Apple nutí k úvahám o tom, zda je vůbec nynější vypuštění podobného telefonu vhodným krokem. Jasno by měl mít v tomto směru už v průběhu tohoto týdne, kdy má padnout finální rozhodnutí o představení. Nicméně vzhledem k tomu, že již UAG začalo kryty pro tento model distribuovat je prakticky jasné, že ať už se Apple rozhodne jakkoliv, od představení nás příliš mnoho času nedělí.

[Aktualizace]: Podle dostupných informací měl Best Buy prodeje krytu spustit až 5. dubna. Dá se tedy předpokládat, že do této doby by Apple iPhone 9 představil. Jelikož však vychází 5. duben na neděli a 4. duben na sobotu, jako nejpravděpodobnější termín se zdá v tuto chvíli středa 1. dubna, čtvrtek 2. dubna či pátek 3. dubna – tedy samozřejmě za předpokladu, že jsou informace od Best Buy pravdivé.

Související články

Dnes nejčtenější

.