Zavřít reklamu

S nudou a stereotypem se v současné době potýká kdekdo. Zahnat nudu vám pomůže momentálně i Česká televize, která v rámci svého iVysílání nabízí do příští neděle, tedy do 12. dubna, 25 filmů zdarma. Jedná se o kritiky přijatá a povětšinou oceňovaná díla. Na filmy se můžete podívat pod tímto odkazem. Kompletní seznam zveřejněných filmů naleznete níže spolu s jejich krátkým popiskem a trailerem.

Ztraceni v Mnichově

Tento film vznikl pod Petrem Zelenkou. Jedná se o komedii s prvky dramatu. Český novinář hraný Martinem Myšičkou unese papouška, jemuž je 90 let a je jediným svědkem mnichovských událostí roku 1938.

Všechno bude

Film o výletu dvou kluků ukradeným vozem, kteří cestou naberou stopařku. Tento počin získal dohromady šest Českých lvů.

Venkovský učitel

Profesor přichází učit na venkovskou školu a doufá, že zde zapomene na minulost. V hlavních rolích uvidíte Pavla Lišku a Zuzanu Bydžovskou, která si za svůj výkon odnesla Českého lva.

Tmavomodrý svět

Jeden z nejdražších českých filmů všech dob, který pojednává o pilotech RAF. Film byl celkem nominován na 14 ocenění Českého lva, 5 sošek proměnil.

Tátova volha

Matka s dcerou se vydávají na výlet ve starém voze, a dovídají se tajemství o nemanželském synovi/bratrovi. Poměrně povedená komedie na nudný večer.

Štěstí

Drama oceněné sedmi Českými lvy, které vypráví o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž se časem vyvine v lásku. V hlavních rolích zde vidíme Tatianu Dykovou a Pavla Lišku.

Samotáři

Komediální drama, které vypráví o sedmi mladých lidech prožívající v průběhu několika dní události ovlivňující jejich budoucí životy.

Roming

Kde je Bolek Polívka, tam je zábava. Otec požádá syna, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu před lety domluvil.

Rodinný film

Rodiče odjedou na dovolenou a zanechají doma dva teenagery, kteří si užívají svobodu. Drama vypravující o důsledku odloučení fungující rodiny.

Revival

Parta kamarádů měla kapelu, která se již před dlouhou dobou rozpadla. Každý z členů má nějaké osobní problémy a důvody, proč se chtít ke starým časům vrátit. Pokusí se tedy o comeback.

Po strništi bos

Drama oceněné pěti Českými lvy, na kterém pracovali Jan a Zdeněk Svěrákovi. Děj nás přenese do dob protektorátu. Osmiletý Eda je kvůli událostem nucen odjet z Prahy k příbuzným na venkov.

Pelíšky

Asi není třeba tento film představovat. Jeden z nejlepších českých filmů všech dob plný skvělého humoru a nestárnoucích hlášek.

Občanský průkaz

Hořká komedie z dob socialismu. Kluci dostanou v patnácti letech občanský průkaz a snaží se vzpírat systému. Později se chtějí vyhnout vojně a získat modrou knížku.

MY 2

Žena utíká od manžela a uprostřed noci zůstane u svého kadeřníka, kterého skoro nezná. Časem se ale u nich vyvine hlubší vztah.

Musíme si pomáhat

Další historické dílo s prvky komedie, které diváka zavede do dob protektorátu. Film Jana Hřebejka líčí toto tragické období našich dějin s komediální nadsázkou. Úředník schová se svou ženou v bytě židovského uprchlíka a musí se vyrovnat s mnohými nástrahami.

Místa

Dvěma náctiletým klukům je místo, kde vyrostli, příliš těsné. V ten moment ale do jejich života vstupuje mladá dívka. Drama o lásce a pomstě.

Kvarteto

Čtveřice hudebníků zažívá na cestách řadu vtipných situací. Mezi hlavními hrdiny dochází k častým nedorozuměním a mnohdy i bizarním situacím.

Kráska v nesnázích

Mladá žena řeší vážný problém. Zamilovala se do dvou mužů. Zároveň je nucena řešit vnitřní souboj mezi sexuální závislostí a zajištěním budoucnosti pro sebe a své děti.

Kolja

Starý mládenec se kvůli nafingované svatbě ocitne v roli nevlastního otce. Všemi známý film, jenž si vysloužil Oscara.

Jedna ruka netleská

Standa se vrací z vězení a věří, že se karta obrací a on začne žít normální život. Jeho bývalý šéf mu dluží peníze, on tedy doufá, že si brzy začne plnit sny. Potká ale Ondřeje, který je stejný vůl. Smůla se jim začne lepit na paty.

Grandhotel

Třicetiletý hotelový portýr ještě nikdy nevycestoval a nikdy neměl dívku. Povedená hořká komedie o lásce a samotě, která byla oceněna dvěma Českými lvy.

Fotograf

Hořká komedie inspirována příběhem Jana Saudka. Talentovaného fotografa obdařeného také živelností a vášní. Středem jeho vesmíru ale byly vždy ženy.

Fair Play

Drama ze sportovního prostředí zasazeného do osmdesátých let. Okolí hlavní hrdinky doufá, že se jednou dostane na olympiádu. Mladá atletka se ale zamiluje. Bez jejího vědomí jsou jí zároveň podávány anabolické steroidy.

Díra u Hanušovic

Maruna žije na statku a hledá životního partnera v okolí samých neperspektivních mužů. Drama z vesnice, které obsahuje prvky černé komedie.

Andělé všedního dne

Drama o lidech, kterým se v jejich blízkosti objeví andělé. Podoba a názory andělů diváka zaskočí. Natočeno podle knižní předlohy Michala Viewegha.

Dnes nejčtenější

.