Zavřít reklamu

Pandemie koronaviru zuří prakticky po celém světě již poměrně dlouho a mnoho lidí doslova uvěznila doma – ať už kvůli karanténě vzhledem k jejich pozitivnímu testu na nemoc, nebo kvůli strachu, že mimo svůj domov nemoc chytí. Při podobném režimu jsou tak i zdánlivě banální záležitosti jen velmi obtížně splnitelnými úkoly, které vyžadují mnohdy pomoc druhých. Právě pomoc se nyní rozhodl nabídnout i Apple, jelikož začal vybraným autorizovaným servisům proplácet svoz rozbitých zařízení objednaných na opravu jejich majiteli. Ti za tuto službu tak ve výsledku nezaplatí ani korunu a jediné, co je bude stát peníze, bude samotná oprava zařízení. 

Pomoc Applu má podle našich informací platit ode dneška, tedy 30. března 2020 a to zřejmě až do odvolání. Novinku je možné využít jak v Česku, tak i na Slovensku, přičemž minimálně slovenský autorizovaný servis CCC nám již její nasazení potvrdil a své klienty na ní i upozorňuje vyskakovacím oknem při návštěvě jeho webu. Další československé autorizované servisy budou nicméně o novince velmi pravděpodobně informovat v nejbližších minutách či hodinách – tedy samozřejmě v případě, že svozy zařízení mají v nabídce. 

V tuto chvíli bohužel nevíme, zda se akce týká celého světa, nebo jen vybraných zemí. Nicméně. vzhledem k tomu, že se Česko a Slovensko akce dočkalo, nás tato nevědomost příliš trápit nemusí. Obecně se pak dá říci, že podobný krok Applu je naprosto skvělý, jelikož je v něm naplno vidět uvědomění si vážnosti celé situace ve světě (nebo alespoň v jednotlivých zemích, ve kterých služba poběží, bude-li omezená) a snaha ochránit zdraví jak pracovníků autorizovaných servisů, kteří se tak dostanou do kontaktu s klienty mnohem méně, tak i samotných majitelů rozbitých zařízení, kteří budou ušetřeni nutnosti vyjít z domu a fyzicky zařízení předat. Podle našeho průzkumu je navíc Apple první podobnou společností, která začala svým klientům v době krize něco podobného nabízet. Pokud máte tedy i vy problém se svou Apple hračkou a chystáte se jí v nejbližší době poslat do autorizovaného servisu, rozhodně se u něj nejprve informujte na svoz a pokud bude možný, podání pomocné ruky Applu využijte. Riziko nákazy tím snížíte na minimum.

Související články

Dnes nejčtenější

.