Zavřít reklamu

Pokud vlastníte Apple TV, tak jistě víte, že při delší době nečinnosti se na vaší televizi či jiném monitoru začnou objevovat nádherné spořiče. Tyto spořiče se mohou zobrazit až v rozlišení 4K a nabízí rozdílnou tematiku – jednou vesmírnou, poté se jedná o nádherné krajiny a jindy zase pláže. Pokud byste si tyto spořiče obrazovky z tvOS chtěli užít i na vašem macOS zařízení, tedy na Macu či MacBooku, tak v tomto článku zjistíte, jak na to. Nejedná se o nic složitého a s naším návodem to zvládne naprosto každý.

Jak nastavit spořiče z Apple TV na vaše macOS zařízení

Rozhodně se nemusíte obávat toho, že byste museli všechny spořiče z tvOS po jednom stahovat a nastavovat. Veškeré tyto spořiče vložil vývojář John Coates do jediného, jemuž dal název Aerial. Po instalaci tohoto spořiče si můžete jednoduše v nastavení zvolit, jaký spořič chcete ze sbírky využít, popřípadě si můžete nastavit náhodné zobrazování spořičů. Pro aktivaci je tedy nutné, abyste si prvně spořič Aerial stáhli – toho dočiníte jednoduše tak, že kliknete na tento odkaz. Jakmile soubor s příponou ZIP stáhnete, tak na něj dvakrát poklikejte. Tím se soubor rozbalí a objeví se další soubor, tentokrát s názvem Aerial.saver. Pro instalaci je nutné, abyste na tento soubor klepnuli pravým tlačítkem (dvěma prsty), a poté z rozbalovacího menu vybrali možnost Otevřít – tento postup musíte dodržet, jinak dojde k zablokování instalace. Po otevření se zobrazí další okno, ve kterém si vyberte, pro koho se mají spořiče nainstalovat, a poté klepněte na tlačítko Instalovat.

Jakmile spořiče nainstalujete, tak vás Mac automaticky přesune do sekce Spořič obrazovky v předvolbách systému (Předvolby systému -> Plocha a spořič -> Spořič obrazovky). Zde stačí, abyste v levém menu našli spořič s názvem Aerial a klepli na něj. Poté zvolte možnost Volby spořiče obrazovky… Zde už si jednoduše stačí jednak vybrat ty spořiče, které chcete zobrazit, a jednak si nastavit chování spořičů, společně s nastavením kvality a další. Po správném nastavení už si můžete užívat perfektní spořiče, které Apple původně vytvořil speciálně pro tvOS.

Související články

Dnes nejčtenější

.