Zavřít reklamu

Dnes Apple světu představil zbrusu nový iPad Pro, který opět posouvá hranici jablečných tabletů kupředu. Aktualizovaná verze se totiž pyšní různými vylepšeními, které u konkurence jen tak nenajdete. Pravděpodobně největší pozornosti se aktuálně těší zbrusu nový procesor. Nový iPad Pro je totiž osazen čipem A12Z Bionic, který podle aktuálně dostupných informací si poradí téměř s čímkoliv a stane se tak skvělou oporou pro všechny profesionály. Pojďme se na něj tedy společně podívat.

Kalifornský gigant svůj nový čip označil za mnohem výkonnější, než ty v mnoha notebocích s operačním systémem Windows. V případě iPadu Pro je procesor stěžejní součástí tabletu, díky které mohou jeho uživatelé na zařízení bezproblémově pracovat a věnovat se například i náročnějším činnostem. Čip A12Z Bionic byl speciálně navržen pro práci s profesionálními aplikacemi a pyšní se dokonce osmijádrovým grafickým procesorem, díky kterého si velmi rychle poradí například s editováním 4K videa, 3D modelováním a nezalekne se ani rozšířené reality (AR).

Jablečná společnost si navíc plně uvědomila fakt, že v případě práce jsou lidé schopni iPad Pro využívat i dlouhé hodiny. To může vést k vyššímu generování tepla, což si přiznejme sami, že není nikdy příjemné. Z tohoto důvodu byl čip A12Z upraven do podoby, ve které si daleko lépe poradí s odvodem tepla a nechá své uživatele bez problému pracovat. Za zmínku také rozhodně stojí jablečný Neural Engine, který je dle slov Applu už nyní přípraven na další generace profesionálních aplikací. Specifičtější informace o novém čipu jsou prozatím nejasné. Sám Apple totiž pouze uvedl bližší údaje o zmiňovaném grafickém procesoru, u kterého víme, že se pyšní osmi jádry.

Samotný popis čipu vypadá velice slibně a dá se od něj očekávat, že opět posune výkonnostní hranici daleko kupředu. Jablečné iPady Pro se bohužel častokrát setkávají s kritikou, protože nedokáží plnohodnotně nahradit počítače nebo laptopy. Tento problém se snaží Apple řešit operačním systémem iPadOS, vyšším výkonem a rozšiřováním možností, které s sebou přináší multitasking.

Související články

Dnes nejčtenější

.