Zavřít reklamu

Fanoušci Applu, kteří vlastní společně s Macem také Apple Watch určitě ví, že s jejich pomocí mohou jablečné počítače odemykat. O (ne)funkčnosti této funkce se rozepisovat nebudeme, ale ukážeme si skvělou možnost pro odemykání Macu pro uživatele, kteří Apple Watch nevlastní. Bude vám k tomu stačit váš iPhone a jedna z aplikací, které najdete níže. Pokud tedy nechcete po každém zapnutí Macu zadávat vaše heslo, popřípadě pokud nechcete macOS zařízení pokaždé ručně zamykat, tak dočtěte tento článek až do konce.

Near Lock

Aplikace Near Lock patří mezi uživateli, kteří chtějí své macOS zařízení odemykat pomocí iPhonu, mezi nejoblíbenější. Tuto aplikaci můžete v App Storu stáhnout zdarma a i když si můžete za 99 korun zakoupit plnou verzi, tak většině z vás bude stačit verze zdarma. Pro správnou funkci aplikace je nutné, abyste na vašem Macu či MacBooku měli taktéž nainstalovanou stejnojmennou aplikaci – tu stáhnete na nearlock.me. Aplikace Near Lock využívá Bluetooth Low Energy, aby se propojila mezi vaším iPhonem a Macem. V případě, že se váš iPhone nachází v blízkosti Macu, tak jej jednoduše odemkne a pokud se od něj vzdálíte, tak jej zase uzamkne. Součástí aplikace jsou také další funkce, například autentizace pomocí Face ID/Touch ID, uzamčení Macu jakmile se iPhone odpojí od sítě, ke které je Mac připojen a mnoho dalších. Součástí aplikace je také ochrana pro odemčení Macu někým jiným – můžete si nastavit notifikace při každém odemčení, anebo dokonce pořízení fotografie FaceTime kamerou Macu.

Unlox

Pokud jste někdy slyšeli o aplikaci MacID, vězte, že Unlox je jejím nástupcem. MacID se totiž v minulosti setkalo s několika problémy, kdy aplikace nefungovala tak, jak měla. Vývojáři se tedy rozhodli celou aplikaci předělat a společně s tím dostala také nové jméno. Narozdíl od Near Unlock nenabízí aplikace Unlox verzi zdarma, ale musíte si ji zakoupit za 99 korun. Pokud se pro zakoupení aplikace Unlox rozhodnete, tak ihned získáte veškeré funkce pro odemykání a zamykání Macu, které můžete (ale možná ani nemusíte) potřebovat. Pomocí Unlox poté můžete váš MaC odemykat skrze Touch ID či Face ID, anebo přes kódový zámek iPhonu. Unlox kromě odemykání a zamykání zařízení nabízí také jednoduchou možnost pro potvrzování různých administrátorských akcí v macOS, u kterých v jiných případech musíte zadat heslo. Dále můžete využít funkce pro vzdálené zapnutí Spotify či Apple Music na vašem Macu a zajímavá je také integrace se Zkratkami Siri.

Související články

Dnes nejčtenější

.