Zavřít reklamu

Setkali jste se někdy na Macu s tím, že se vám nedaří připojit nějaké zařízení skrze Bluetooth? Popřípadě máte například problém se špatnou kvalitou zvuku v AirPodech, anebo třeba v jiných sluchátkách? V těchto a mnoho dalších situacích vám může pomoci skryté nastavení Bluetooth na vašem Macu. Pokud nevíte, kam přesně kliknout, tak se tomuto nastavení jen tak nedostanete. V tomto návodu si ale ukážeme, jak jej zobrazit.

Objevte na Macu tato skrytá nastavení týkající se Bluetooth

V případě, že se potýkáte s různými problémy s Bluetooth modulem na vašem Macu či MacBooku, tak se můžete přesunout do skrytého nastavení Bluetooth. Toho docílíte jednoduše tak, že v horní liště lokalizujete ikonu Bluetooth a najedete na ni kurzorem. Poté podržte klávesy Shift + Option a myší či trackpadem na ikonu Bluetooth klikněte. Poté můžete klávesy Shift a Option pustit. Zobrazilo se rozšířené menu, ve kterém najdete toho oproti klasickému menu najdete o mnoho více. Všimnout si můžete například verze, názvu, či adresy modulu. Zajímavá je však kolonka Ladit, na kterou když najedete, tak se vám zobrazí další tři možnosti, a to Resetovat Bluetooth modul, Obnovit tovární nastavení všech připojených zařízení AppleOdstranit všechna zařízení.

První možnost s názvem Resetovat Bluetooth modul můžete využít tehdy, pokud váš Mac (anebo naopak jiné zařízení) nemůžete najít. Ve většině případech resetování Bluetooth dokáže udělat opravdové divy a vyřešit mnoho problémů. Pokud zvolíte druhou možnost, dojde k vyresetování nastavení Bluetooth u všech připojených zařízení od Applu. Třetí možnost s názvem Odstranit všechna zařízení se může hodit tehdy, pokud například máte připojenou myš a klávesnici a chcete ji přenést o kousek dál k jinému počítači a nechcete riskovat, aby se zařízení bila mezi tím, které se ke klávesnici a myši připojí.

Dnes nejčtenější

.