Zavřít reklamu

Pokud se ve světě jailbreaku alespoň trochu pohybujete, anebo pokud čtete pravidelně náš magazín, už jste určitě postřehli, že je delší dobu k dispozici jailbreak na všechny iPhony X a starší. Ten využívá chyby checkm8 a jailbreak dostal název checkra1n. Před pár dny však byla objevena nová chyba, která měla umožnit využití jailbreaku i na nejnovějších iPhonech, které běží na iOS 13 (konkrétně na jeho druhé nejaktuálnější verzi 13.3). Postupně se jailbreak s názvem unc0ver začal interně testovat a o víkendu vyšla první veřejná verze.

Tato prvotní verze získala označení 4.0.0. Chvíli po vydání se však ukázalo, že má tato verze problém s iPhone 11 Pro, a tak během několika hodin vyšla další verze 4.0.1, která tyto problémy. Pokud však vlastníte Apple Watch, tak byste se při instalaci jailbreaku měli mít i nadále na pozoru. Někteří uživatelé si stěžují, že se z nějakého důvodu při instalaci začnou Apple Watch synchronizovat. V některých případech trvá synchronizace jen pár sekund, jindy zase věčnost. Chránit se proti této chybě můžete tak, že před instalací kompletně vypnete Bluetooth. Nesmíte jej však vypnout jen částečně skrze ovládací centrum, ale přímo v Nastavení. Poté už by měla instalace proběhnout v pořádku, a to bez dalších problémů.

První uživatelé uvádějí, že s nainstalovaným jailbreakem unc0ver nejsou žádné problémy. Nedochází k rychlému vybíjení zařízení, nedochází ani k přehřívání, či k pádům systému apod. Jediný problém, se kterým se můžete setkat je, že máte nainstalovaný iOS 13.3.1. Již v minulém článku jsme vás upozornili na to, že pokud budete chtít jailbreak na nejnovější zařízení nainstalovat, tak musíte zůstat na iOS 13.3. Na nejnovější verzi iOS 13.3.1 bohužel jailbreak nefunguje. Mohlo by vás napadnout, že ještě můžete z iOS 13.3.1 provést downgrade na iOS 13.3 – jakmile se však o možném jailbreaku začaly objevovat první zprávy, tak Apple učinil tvrdý krok a iOS 13.3 přestal podepisovat. Uživatelé s iOS 13.3.1 tedy mají bohužel smůlu a nemohou s tím nic dělat.

Dnes nejčtenější

.