Zavřít reklamu

Apple TV+ by se v budoucnu nemusela točit jen kolem originálního obsahu. Zpravodajci z CNBC totiž přišli dnes s velmi zajímavou zprávou o tom, že se Apple zajímá o koupi legendárního filmového studia Metro-Goldwyn-Mayer nebo chcete-li MGM. Pokud by se mu jej podařilo získat, do klína by mu spadly tituly jako Rocky, Šílený Max či Bondovky. 

O možném nákupu studia MGM Applem se hovořilo již před pár měsíci. Tyto spekulace však tehdy nebral nikdo příliš vážně a vzhledem k tomu, že se o nich přestalo brzy hovořit, upadly v zapomnění. Z toho jej však nyní vytáhlo CNBC, které tvrdí, že rozhovory mezi Applem a MGM stále pokračují, přičemž o studio má kromě něj zájem třeba i Netflix. Jak daleko jsou jednotlivé společnosti ve vyjednávání nicméně jasné není a tudíž se nedá ani říci, kdy by mohl být akvizice dokončena. Spekuluje se však o tom, že hodnota MGM by se měla pohybovat okolo šesti miliard dolarů.

Pokud by se na Apple usmálo štěstí a MGM by zamířilo pod jeho křídla, mohl by obsah, který studio vlastní, využít právě pro posílení Apple TV+. V tom by se mohl objevit třeba legendární Rocky, Šílený Max či filmy s agentem 007 v hlavní roli. Hitů, za kterými MGM stojí je však mnohem víc a to hlavně v mnoha žánrech. Pro Apple by tak neměl být problém zaujmout skutečně široké publikum a to poté dostat na svou službu – byť trochu jinak, než zprvu plánoval. Jak už však bylo zmíněno výše, vzhledem k nejasnostem ohledně vyjednávání o koupi je na jakékoliv těšení na příchod neoriginálního, avšak kvalitního obsahu na Apple TV+ ještě čas. 

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.