Zavřít reklamu

Pokud jste na macOS přešli z počítače s nainstalovaným operačním systémem Windows, tak by se vás dost možná mohl týkat tento článek. Ihned po navštívení první webové stránky na Macu či MacBooku jste si zajisté všimli, že je zde posouvání stránek nastaveno „naopak“. Pokud vám tato předvolba nevyhovuje a chtěli byste si směr posuvu změnit na starý známý z Windows, tak se přesuňte ke čtení dalších řádků níže.

Jak na Macu změnit směr posouvání stránek pomocí Trackpadu

Pokud chcete nastavit, abyste na vašem Macu či MacBooku mohli změnit směr posouvání stránek pomocí Trackpadu, tak v levém horním rohu obrazovky klikněte na  logo. Poté zvolte z měnu možnost Předvolby systému… a v novém okně, které se zobrazí, se přesuňte do sekce Trackpad. Tady je poté nutné se v horním menu přepnout do sekce Posuv a zvětšení. Jakmile se v této sekci budete nacházet, tak stačí, abyste odškrtnuli funkci s názvem Směr posuvu: přirozený. Tímto dojde na vašem Trackpadu ke změně posouvání, které je známé z operačního systému Windows.

Jak na Macu změnit směr posouvání stránek pomocí myši

Máte-li k vašemu Macu či MacBooku připojenou myš, tak možná toužíte po změně směru posouvání pomocí myši. Této změny docílíte tak, že v levé horní části displeje kliknete na ikonu . Z rozbalovacího menu, které se otevře, poté stačí vybrat možnost Předvolby systému… V novém okně se poté přesuňte do sekce Myš, kde stačí jednoduše odškrtnout možnost s názvem Směr posuvu: přirozený.

Dnes nejčtenější

.