Zavřít reklamu

Pokud náš magazín čtete pravidelně, tak už jste možná postřehli, že vám čas od času přinášíme návod, ve kterém zjistíte, jak vytvořit složku s aplikacemi na domovské stránce bez popisu. Bohužel, tyto triky většinou fungují do té doby, než Apple vydá novou verzi iOS. Občas tento trik funguje i po několika aktualizacích, avšak zatím pokaždé přišla nějaká aktualizace, která funkčnost utnula. Jablíčkáři jsou vša vynalézaví a přišli na způsob, jak na iOS 13.3 či iPadOS 13.3 vytvořit složku bez popisu.

Jak v iOS 13.3 vytvořit složku s aplikacemi bez popisu

Tvorba složky bez popisu spočívá v tom, že se do jejího názvu vloží průhledný znak. Kde ale tento průhledný znak najít, a jak jej zkopírovat? Stačí otevřít tuto webovou stránku. Po přesunutí se vám zobrazí jednoduché rozhraní, ve kterém vás zajímá pouze tlačítko [ ] Select. Jakmile na tohle tlačítko kliknete, tak se vám označí průhledný znak mezi závorkami. Pak už jen stiskněte tlačítko Kopírovat a přesuňte se na domovskou obrazovku. Zde si rozklikněte složku, které chcete přiřadit průhledný popis, a podržte prst na jejím názvu. Tímto se přesunete do režimu úprav, kde už jen stačí stávající název smazat. Poté v poli pro název podržte prst a zvolte možnost Vložit. Pak klepněte na tlačítko Hotovo, abyste se dostali pryč z režimu úprav a celý proces je kompletní.

Na závěr opět podotýkám, že tento fígl funguje většinou jen na pár verzí operačního systému iOS, potažmo iPadOS. Apple bohužel bere průhledný popis jako nedostatek a chybu a snaží se jej opravit. Prozatím byl však ale pokaždé nalezen jiný průhledný znak, který lze pro složku bez popisu použít. Pokud průhledný znak přestane fungovat, tak to poznáte jednoduše tak, že název složky bude obsahovat otazník ve čtverečku. Pokud se tak stane, tak můžete mít jistotu, že se na našem magazínu opět objeví návod, které vám ukáže, jak složku s průhledným popisem opět vytvořit.

Související články

Dnes nejčtenější

.