Zavřít reklamu

Za výdrž svých telefonů byl Apple v minulých letech mnohými uživateli tvrdě kritizován. Tuto kritiku si však vzal podle všeho k srdci a loňské iPhony 11 (Pro)  “opatřil” skutečně parádní výdrží, která naprostou většinu stížností utla. Apple však neusíná na vavřínech a i u iPhonů 12 velmi pravděpodobně výdrž zlepší – tentokrát díky tenčím a úspornějším displejům. 

Podle zpráv korejského portálu The Elec budou letošní iPhony 12 zčásti osazeny novou generací OLED displejů z dílny LG. Ta se má údajně vyznačovat například sjednocením některých vrstev displeje, díky čemuž by tak měl být výsledný displej jednak tenčí, ale pro Apple na výrobu i levnější. Tenčí displej pak uvolní v těle telefonu další prostor, který bude velmi pravděpodobně využit právě pro zvětšení baterie. 

Dalším benefitem displejů pro iPhony 12, které by měly být založené na technologii podsvícení LTPO, pak bude jejich energetická šetrnost. LTPO totiž využívají i Apple Watch Series 4 a 5 a to právě pro velmi zajímavé energetické úspory, která dosahuje v porovnání s nyní využívanými technologiemi Applu u OLED u iPhonů asi 15 %, což není rozhodně málo. V kombinaci s větší baterií a úspornějším procesorem bychom tak mohli dostat navíc klidně i několik hodin výdrže, za což by si Apple zasloužil zajisté pochvalu. 

Očekává se, že nové iPhony představí Apple letos stejně jako v minulých letech v první polovině září, přičemž do prodeje pak půjdou na na konci třetího či čtvrtého zářijového týdne. Novinky by měly nabídnout zcela nový design vycházející částečně z iPhonů 4 a 5, podporu 5G sítí, 6 GB RAM paměti či senzor pro 3D snímání objektů před zadním fotoaparátem. 

Dnes nejčtenější

.