Zavřít reklamu

Poměrně často vás na našem webu informujeme o tom, že se na Applu snaží různé společnosti či uživatelé obohatit. Většinou se sice jedná o žaloby kvůli údajným křivdám, kterých se na žalobcích Apple dopustil, avšak výjimkou nejsou ani různé pokusy o vydírání. Jeden takový se nyní podařil po dvou letech dořešit soudu. 

V roce 2017 se pokusil na Applu přiživit tehdy devatenáctiletý mladík z Londýna, který mu tvrdil, že má přístup k 382 milionům iCloud účtům a je schopen je zresetovat či smazat. Aby tak neučinil,  požadoval po Applu vyplatit 75 tisíc dolarů v bitcoinech či 100 tisíc dolarů v iTunes Gift Card. Apple se však jeho pohružek nezalekl a vydírání nahlásil příslušným úřadům, pro které nebylo dopadení mladíka ničím složitým. Ten se záhy ke svým činům pod tíhou důkazů doznal a začal se strachovat o svou budoucnost. Ve hře totiž tehdy visely dva roky v chládku, které by jej rozhodně nepotěšily. Prošetřování případu však skončilo až před pár dny s o poznání lepším výsledkem pro vyděrače. Ten totiž dostal “jen” dvouletou podmínku a 300 hodin veřejně prospěšných prací. Dále bude muset po dobu svého trestu nosit lokalizátor, aby měly úřady o jeho pohybu veškeré potřebné informace.

Bude vcelku zajímavé sledovat, zda jak na trest zareaguje hackerská komunita, ze které mladík pocházel. Přeci jen, trest si od soudu vysloužil vcelku nízký, což by mohlo některé jedince přimět k podobným kouskům s vidinou maximálně stejného trestu v případě neúspěchu. Na druhou stranu, aby se jim podařilo Apple skutečně zlomit, museli by mít v rukou skutečně pádné důkazy toho, že jsou svých výhružek schopni, což případ londýnského mladíka nebyl. 

Dnes nejčtenější

.