Zavřít reklamu

Macy Pro (2019) se ke svým prvním majitelům dostaly teprve nedávno, i přesto se však na internetu vcelku očekávaně začaly objevovat také první výkonnostní testy. Mezi nejpopulárnější službu, která výkonnostní testy provádí, patří Geekbench 5. Díky těmto testům můžeme zjistit především výkon a skóre procesoru na jedno jádro, a také na více jader, samozřejmě však nechybí i další informace o jiných komponentech. Díky skóre poté můžeme výkon různých konfigurací Maců Pro srovnat s jinými jablečnými počítači. Prozatím se v databázi Geekbench objevily výkonnostní testy 8jádrové, 12jádrové a 16jádrové konfigurace. Nejednoho z vás tyto testy dost možná překvapí.

Základní konfigurace Macu Pro s 8jádrovým procesorem Intel Xeon W získala na jedno jádro skóre 1008, v případě testu více jader se skóre pohybuje okolo 7606. Mac Pro je tedy ve srovnávacím testu 8jádrových procesorů poražen iMacem Pro z roku 2017, který má skóre na jedno jádro 1076 a na více jader 8120. Podobných výsledků jsme se dočkali také v případě 12jádrových procesorů. Mac Pro v tomto případě získal skóre na jedno jádro 1090 a pro více jader 11599, v případě 16jádrové konfigurace získal Mac Pro skóre 1104 na jedno jádro a 14285 na více jader. 16jádrový procesor z Macu Pro sice vyhrává nad 18jádrovým procesorem z iMacu Pro (2017), rozdíly jsou však minimální. Co se týče výkonu na jedno jádro, tak je v tomto případě nový Mac Pro zastíněn mnohými jinými počítači od Applu, především poté v základních variantách. Výkonnější konfigurace MacBooku Pro 2019, Macu mini a 2019 iMacu Pro poráží ve výkonu na jedno jádro i 16jádrový Mac Pro. V případě výkonu na více jader zvládne základní 8jádrovou konfiguraci Macu Pro porazit jen iMac Pro a nejvýkonnější iMac, 12jádrové a 16jádrové konfigurace Macu Pro jsou poté umístěny v horní části tabulky.

I přesto, že je výkon základní a střední konfigurace Macu Pro podobný s výkonem 2017 iMacu Pro, tak je nutné brát v potaz možnost upgradu a rozšíření. Prakticky každý komponent v Macu Pro je modulární a může být po koupi vyměněn – to platí pro RAM, SSD a dokonce i GPU, což v případě iMacu Pro jednoduše nezískáte. V případě vrcholných konfigurací Maců Pro s 24 a 28jádrovými procesory je prakticky jednoznačné, že na ně už vrcholné iMacy Pro z roku 2017 s 18jádrovými procesory Intel Xeon jednoduše dosahovat nebudou. Na konkrétní čísla a výsledky si však ještě budeme muset nějakou dobu počkat.

Dnes nejčtenější

.