Zavřít reklamu

Přestože se začal nový Mac Pro prodávat teprve před necelým týdnem, expertům z iFixit se již podařil ukořistit a co víc – kompletně rozebrat. Už dnes si tak můžeme díky nim udělat velmi přesný obrázek nejen o tom, jak stroj vypadá kompletně uvnitř, ale také o tom, jak je na tom s opravitelností. Ta nebyla sice v posledních letech u Maců příliš dobrá, nicméně novinka toto zaběhlé pravidlo mění. 

Vzhledem k tomu, že je nový Mac Pro modulární se dalo víceméně očekávat, že jeho opravitelnost a potažmo uživatelská upgradovatelnost nebude vůbec špatná. Přesně to nyní potvrdili i lidé z iFixit, kteří po důkladném rozebrání stroj ohodnotili skórem opravitelnosti 9 z 10, přičemž 10 je nejvyšší možné hodnocení. Jedná se tak o suverénně nejvyšší skóre opravitelnosti Macu a potažmo Apple produktů jako takových za poslední roky. Jak Macy, tak iPhony, iPady, Apple TV, Apple Watch či další jablečné produkty totiž jednoduše opravovat rozhodně nejdou. 

Podle iFixit lze u Macu Pro základní opravy či upgrady provádět s naprosto elementárními nástroji či dokonce zcela bez nich například díky různým “nacvakávacím” úchytům a podobně. Jediným úskalím jsou SSD, které jsou sice modulární, ale přesto uživatelsky nevyměnitelné, jelikož jsou propojeny s bezpečnostním čipem T2. Pro jejich výměnu je tak nutné navštívit autorizovaný servis s potřebnými nástroji. Podtrženo, sečteno – s klidným svědomím se dá říci, že Mac Pro je skutečně pro profesionální uživatele, kteří si potřebují své stroje sami různě modifikovat, jako stvořený.

Dnes nejčtenější

.