Zavřít reklamu

Jsou to tři dny nazpět, co kalifornský gigant začal prodávat svůj vůbec nejvýkonnější počítač v historii s označením Mac Pro. Společně s ním spustil také prodej profesionálního monitoru Apple Pro Display XDR. První nadšenci si samozřejmě svůj Mac Pro ihned nakonfigurovali a zakoupili. A vypadá to, že první objednávky budou ve světě doručeny ještě dříve, než se původně očekávalo.

Například Brian Stucki z portálu MacStadium si objednal hned několik verzí Macu Pro, a to ihned poté, co Apple jejich prodej spustil. První z jeho Maců má být podle stránek Applu doručen již v pondělí, 16. prosince, což je ještě o několik dnů dříve, než měl Apple u Macu Pro uvedeno. Konkrétně totiž Apple uvedl, že může doručení Macu Pro trvat okolo týdne až dvou. Pokud byste se však rozhodli pro zakoupení Macu Pro teď, tak do nového roku máte smůlu. Objednávky vytvořené nyní Apple stihne doučit až příští rok, a to jak kvůli svátkům, tak také kvůli velké poptávce. Nově představený Mac Pro, který se pro přehlednost označuje s přívlastkem 2019, je po šesti letech novým modelem od notorického Macu Pro, jehož tvar těla silně připomínal odpadkový koš. Ten navíc nebyl nikterak oblíbený, jelikož neměl dostatečně dobře vyřešené chlazení. Kalifornský gigant tedy stížnosti uživatelů vyslechl a po šesti letech uvedl zbrusu novou mašinu, u které by měly být všechny neřesti minulostí. Zároveň je samozřejmě nový Mac Pro upgradovatelný a modulární.

Cenovka nového Macu Pro startuje v České republice na 164 990 korunách. Tato částka se postupně dále šplhá až k 1,6 miliónu korun. V základní konfiguraci získáte 8jádrový Intel Xeon W taktovaný na 3,5 GHz (TB až 4,0 GHz), 32 GB DDR4 ECC pamětí RAM, grafickou kartu Radeon Pro 580X s 8 GB pamětí GDDR5 a 256 GB SSD úložiště. Ve vrcholné konfiguraci je poté k dispozici 28jádrový Intel Xeon W taktovaný na 2,5 GHz (TB až 4,4 GHz), 1,5 TB DDR4 ECC pamětí RAM, dvě grafické karty Radeon Pro Vega II Duo (každá s pamětí 2×32 GB HBM 2) a 4 TB SSD úložiště (v budoucnu až 8 TB). Dále si k Macu Pro můžete přikoupit kartu Apple Afterburner, kolečka, příslušenství a samozřejmě monitor Apple Pro Display XDR.

Dnes nejčtenější

.