Zavřít reklamu

Že jsou AirPody momentálně jedním z nejoblíbenějších produktů od Applu je známá věc. Uživatelé je doslova milují a ti, kteří je ještě nemají, mají dost velkou šanci, že je naleznou pod vánočním stromečkem. Právě díky této skutečnosti by bezdrátová sluchátka od Applu mohla již brzy překročit další magickou hranici tržeb. V posledním čtvrtletí roku 2019 se totiž tržby za AirPody podle analytiků dostanou ke 4 miliardám dolarů. Podobné příjmy Apple získal z jednoho produktu například v roce 2007, kdy částku 4 miliard dolarů atakoval iPod, anebo minulý rok, kdy se v posledním čtvrtletí v tržbách přes 4 miliardy dolarů dostaly Apple Watch.

Společnost Asymco, v čele s průmyslovým analytikem Horace Dediu, včera zveřejnila výzkum, který se zabývá potenciálními příjmy z nositelného příslušenství, domácího příslušenství a dalších produktů od Applu. Asymco sice uvádí, že je velmi těžké zjistit přesné tržby individuálních produktů, jelikož kalifornský gigant tato čísla nezveřejňuje. Odhadem příjmů z Apple Watch a jejich odečtením z celkových příjmů nositelného příslušenství lze však vcelku jednoduše vydedukovat, jak jsou na tom celkově AirPody: „Problém je v tom, že se AirPody staly obrovským produktem, který by si zasloužil vlastní kategorii. Jedinou možností je tedy celkové tržby AirPodů odvodit odečtením tržeb Apple Watch z kategorie nositelného příslušenství. Apple jiné nositelné příslušenství, než Apple Watch a AirPody nenabízí, tudíž je výsledek vcelku důvěryhodný,“ uvedl Horace Dediu.

Na základě tohoto výzkumu by se tedy AirPods mohly již brzy dostat na hranici tržeb iPodů z roku 2007. Asymco dále uvádí, že by se měl prodej nositelného příslušenství od Applu v roce 2020 zvýšit až o 50 %: „V příštím čtvrtletí očekávám 51% nárůst meziročního prodeje nositelného příslušenství a 24% nárůst prodeje Apple Watch. To znamená, že by se měl Apple dostat na tržbu 5,2 miliardy dolarů z Apple Watch a na 5,7 miliardy dolarů z ostatního nositelného příslušenství. AirPods by tedy měly hravě překročit největší čtvrtletní tržby z iPodů,“ uvádí na závěr Horace Dediu. Minulý měsíc jsme se dozvěděli, že kalifornský gigant zdvojnásobil výrobu AirPods Pro. Zároveň jsme se už na vlastní kůži mohli přesvědčit o tom, že jsou AirPody naprosto vhodným vánočním dárkem, jelikož v mnohých obchodech jsou jednoduše vyprodané.

asymco_trzby_ipod_wearables_2019
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější