Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme na stylová sluchátka, která vzešla ze spolupráce mezi společnostmi JBL a Under Armour. Výsledek spolupráce mezi těmito dvěma firmami jsme tu už v minulosti měli, shodou okolností přesně před rokem – JBL Train Under Armour. Dnešní testovaná sluchátka jsou zcela odlišná, jde o tzv. true-wireless pár podobný „civilním“ JBL Reflect Flow, které jsme tu měli před měsícem.

Specifikace

Plně bezdrátová sluchátka JBL Flash jsou v podstatě totožná s modelem Reflect Flow. Nabídnou tedy 5,8 mm měniče s frekvenčním rozsahem 20 Hz – 22 kHz. Integrovaná baterie o kapacitě 110 mAh vydrží dodávat šťávu zhruba 5 hodin s tím, že stylová nabíjecí krabička s baterií o kapacitě 1 500 mAh prodlouží dobu použití až o dalších 20 hodin. O bezdrátový přenos se tentokrát stará „pouze“ Bluetooth 4.2 s podporou profilů A2DP V1.3, AVRCP V1.5 a HFP V1.6. Sluchátka dále disponují mikrofonem pro audiohovory a nabízí doplňkové funkce jako je Ambien Aware a TalkThru nebo podporu pro Siri a Google Assistant. Sluchátka váží 16 gramů, jsou částečně voděodolná (IPx7) a jsou k dispozici v černé barevné variantě.

Provedení

Na sluchátkách jako takových není moc co vymýšlet a pokud jste četli recenzi na JBL Reflect Flow, můžete tuto část přeskočit. Tělo sluchátek je vyrobeno ze dvou materiálů, a to z plastu a pogumovaného plastu. Špunty je možné doplnit třemi velikostmi nástavců (S, M, L), stejný počet je pak také silikonových a stabilizačních insertů do ucha, díky kterým sluchátka drží jako přibitá. Co se naopak změnilo je nabíjecí krabička. Ta je u tohoto modelu z hliníku a sluchátka z ní dostanete velmi příjemným vysunutím vnitřního úložného prostoru. Na nabíjecí krabičce se nachází záslepkou zakrytý nabíjecí konektor (micro USB), notifikační dioda oznamující stav baterie v krabičce a látkové poutko. Krabička jako takový je poměrně velká (více než 2x větší než u AirPods), je však dobře vyrobena a po funkční stránce si není na co stěžovat.

JBL UA Flash (5)

Ergonomie

Co se ergonomie týče, jde o klasická špuntová sluchátka s několika možnostmi použitých ergonomických dílů. Uživatel má na výběr tři velikosti špuntů jako takových, stejně jako tři velikosti silikonových Flex Fit nástavců. Při zvolení vhodné kombinace sluchátka velmi dobře drží. Hodnocení pohodlí bude velmi individuální, někomu tento typ sluchátek sedí, někomu nikoliv.

Ovládání

Každé sluchátko má na svém těle jedno tlačítko a ovládací schéma je tak totožné jako u modelu JBL Reflect Flow. Na jedné straně se sluchátka zapínají/vypínají, na druhé se ovládá přehrávaná hudba, resp. hovory. Kvůli omezenému počtu tlačítek je ovládání trochu krkolomné, ale v návodu je naštěstí vše vysvětleno. Například na takový reset Bluetooth připojení bez nahlédnutí do manuálu jen tak nepřijdete.

Zvuk

Ani po zvukové stránce se toho příliš nezměnilo. Dobré izolační vlastnosti sluchátek způsobují dobré ponoření do poslechu, na druhou stranu je u těchto sluchátek poměrně silně cítit vnitřní tlak vznikající kompletním utěsněním ucha. Charakter zvuku jako takový je opět stejný, zvýrazněné basy a výšky, „moderní JBL zvuk“, slušná hlasitost a čitelnost. Vzhledem ke specifikacím a použitém hardwaru nemůžeme očekávat nějaké zásadnější změny v porovnání s výše uváděným modelem JBL Reflect Flow.

Závěr

Jsou pro vás JBL Reflect Flow příliš nudná, nestylová nebo příliš barevná sluchátka? JBL Under Armour Flash spojují stejné specifikace a funkce, ale s trošku „drsnějším“ designem a dle mého názoru povedenější nabíjecí krabičkou. Vizuální provedení, stejně jako použité materiály sluchátkům sluší, odolnost proti vodě a další doprovodné funkce také nejsou k zahození. Zvuková stránka nenadchne, ani neurazí. Poněkud překvapivě model od Under Armour nepodporuje rychlé nabíjení a oproti Reflect Flow postrádá Bluetooth 5. Jestli vám zhruba tisícikorunový příplatek za výše zmíněné stojí, je jen na vás.

JBL UA Flash (10)

Související články

Dnes nejčtenější

.