Zavřít reklamu

V dnešním testu se podíváme na další variantu bezdrátových sluchátek od společnosti JBL. Tentokrát jde o model Reflect Flow který je jakýmsi hybridem mezi čistě sportovním a civilním modelem.

Specifikace

O zvukový přednes se v tomto případě starají 5,8 mm dynamické měniče, disponující frekvenčním rozsahem 20Hz – 20 kHz. Každé sluchátko obsahuje miniaturní integrovanou baterií, která má kapacitu 110 mAh a vydrží sluchátko pohánět až velmi slušných 10 hodin. Další integrovaná baterie o kapacitě 850 mAh se pak nachází v nabíjecí krabičce, která dokáže sluchátkům dodat šťávu až na dalších 20 hodin poslechu. Doba nabíjení je zhruba 2 hodiny s tím, že po 10 minutách nabíjení v krabičce sluchátka vydrží kolem jedné hodiny přehrávání. O bezdrátový přenos se stará Bluetooth 5. generace (s podporou profilů A2DP 1.3, AVRCP 1.5, HFP 1.6), sluchátka dále disponují mikrofonem pro audiohovory a nabízí doplňkové funkce jako je Ambien Aware a TalkThru nebo podporu pro Siri, Google Assistant a Bixby. Sluchátka váží 85 gramů a jsou k dispozici ve dvou barevných variantách – černé a modré (teal).

Provedení

Začněme obalem, který je u tohoto modelu kombinací dvou materiálů. Hlavní část je vyrobena z odolného a pogumovaného plastu, který je na přední a zadní straně vyložen plastovou dekorační vložkou imitující hliník. Na zadní straně nabíjecí krabičky se nachází microUSB konektor pro nabíjení. Pant krabičky působí velmi solidně a měl by bez problému vydržet pravidelné otvírání a zavírání. Sluchátka uvnitř krabičky drží za pomocí magnetů, výřezy pro sluchátka jsou upravena tak, aby dokázala udržet sluchátka se všemi velikostmi nainstalovaných ergonomických nástavců.

Sluchátka jako taková jsou pak plastová s dekoračním prvkem který imituje hliník. Tlačítko na sluchátku je pokryto pogumovaným materiálem, tudíž se s ním relativně dobře manipuluje (na poměry takto řešených ovládacích prvků). Na těle sluchátek se nachází ještě nabíjecí konektory, zbytek těla je pokrytý ergonomickou výplní do ucha, viz níže.

Ovládání a ergonomie

Sluchátka jsou klasické špuntové konstrukce a pro co nejlepší držení v uchu výrobce přibaluje hned tři velikosti špuntových nástavců a tři velikosti ergonomických nástavců Freebit, které slouží k vyplnění ucha a stabilizaci sluchátek. Po správném zvolení velikosti špuntů a Freebit nástavců sluchátka velmi dobře drží v uších a jsou také poměrně pohodlná na nošení, a to i dlouhodobě. Co se týče ovládání, na každém sluchátku najdeme centrální tlačítko. Na jedné straně se přepínají režimy (klasický, TalkThru a Ambient Aware) a dvojitým stisknutím se přeskakují písničky směrem vpřed. Na druhém sluchátku se nachází tlačítko pro play/pause a příjem/odmítnutí příchozího hovoru.

Kvalita produkce

Bezdrátových sluchátek v této cenové relaci jsme testovali již mnoho, konkrétně od JBL. Ve své podstatě většina z nich hraje velmi podobně, drobné rozdíly jsou způsobené jen provedením (špuntová, pecková, on/over ear) a úrovní izolace okolního zvuku. JBL Reflect Flow jsou jen pasivně odhlučněná, díky silikonovým ergonomickým vložkám je úroveň pasivního odhlučnění velmi dobrá. Produkovaný zvuk má tradičně zesílené basy a výšky, a jde tak o dnes velmi populární „moderní zvuk“, kterým v nějaké míře disponuje naprostá většina dnes běžně prodávaných modelů. Za zmínku určitě stojí trojice režimů poslechu. K dispozici je jak klasický, kdy sluchátka hrají jako každá jiná. Druhým režimem je TalkThru, který zesiluje okolní zvuky a dá se při něm snadněji konverzovat, a to při zachování nějaké úrovně hlasitosti poslechu. Třetí režim je pak Ambient Aware, který značně zvýrazní zvukové vjemy z okolí, hudební poslech je však zeslabený na minimum.

Resumé

Zajímavý hybrid se širokou škálou využití.

JBL Reflect Flow jsou zajímavým hybridem. Nejde o vyloženě civilní model sluchátek, neboť disponuje některými funkcemi, které si propůjčuje ze sportovních modelů. Kombinuje dobrou ergonomii, odolnost (IPx7), dlouhou výdrž baterie a naopak některé funkce pro každodenní použití například v ruchu velkoměsta. Standardní zvukový projev neurazí, celková výbava potěší. Za necelé 4 tisíce korun jde o zajímavý počin.

Související články

Dnes nejčtenější