Zavřít reklamu

Že Apple na začátku příštího roku představí nástupce iPhonu SE – tedy cenově dostupný telefon se starším designem a aktuální hardwarovou výbavou – je dle tvrzení mnoha analytiků již hotová věc. Zatímco v designu a technických specifikacích této novinky máme již díky nim víceméně jasno, nad jejím názvem visely otazníky, jelikož označení SE 2 se zdá jako velmi nepravděpodobné. Tyto otazníky jsou však díky nové zprávě japonského portálu Macotakara víceméně pryč. 

Zdroje portálu Macotakara, které se v minulosti ukázaly jako velmi přesné, se tentokrát nechaly slyšet, že plánovaný nástupce “es éčka” ponese název iPhone 9. K tomuto označení se měl Apple rozhodnou jednak proto, že v jeho nabídce takto označený iPhone chybí, kvůli čemuž může být pro některé uživatele zmatečná, a jednak kvůli tomu, že bude telefon vycházet z iPhonu 8 a proto jej bylo potřeba tomuto modelu co nejvíce přiblížit i z hlediska názvu.

iPhone 9 se pochlubí designem 4,7” iPhonu 8, který vsází na skleněná záda s hliníkovým rámečkem a klasický rámečkový displej s Home Buttonem a Touch ID. Srdcem tohoto modelu by měl být čipset A13 Bionic, který tepe ve všech letos představených iPhonech. Na rozdíl od nich by si měl však vystačit “jen” se 3 GB RAM paměti namísto 4 GB, které se nachází v iPhonech 11 a 11 Pro. Telefon by se měl prodávat ve třech barevných variantách – konkrétně vesmírně šedé, stříbrné a červené a ve dvou variantách úložiště, nad jejichž velikostí však stále visí otazníky. Co se pak týče ceny, ta by měla začínat na 399 dolarech, na kterých začínal před lety i iPhone SE. Pokud by se Apple přidržel stejné ceny i v České republice, znamenalo by to, že bychom si mohli “devítku” zakoupit za 12 990 korun. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější