Zavřít reklamu

Apple si z nás v určitých ohledech nejspíše dělá legraci. Zatímco ve starších verzích operačního systému iOS jsme se s možností aktivace a deaktivace automatického jasu setkali logicky v Nastavení v sekci Zobrazení a displej, tak v iOS 12 už tomu tak nebylo. V tomto případě jsme museli přejít do Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění a zde v určité sekci věnované displeji automatický jas najít a aktivovat, popřípadě deaktivovat. No a pokud jste aktualizovali váš iPhone na iOS 13 a iPad na iPadOS 13, tak pro vás mám další zprávu – i v těchto operačních systémech byla možnost automatického jasu opět přesunuta. Pokud vás zajímá, kde ji najdete nyní, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak v iOS 13 a iPadOS 13 (de)aktivovat automatický jas

Na vašem iPhonu či iPadu s iOS 13, respektive s iPadOS 13, se pro správu automatického jasu přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na sekci Zpřístupnění. Tuto sekci poté rozklikněte a v kategorii možností s názvem Zrak rozklepněte možnost Displej a velikost textu. Jakmile se dostanete do této sekce, tak sjeďte na samotný spodek. Zde už se funkce Automatický jas společně s přepínačem nachází. Podle svého gusta můžete tuto funkci aktivovat či deaktivovat. Pokud k tomu však nemáte vysloveně nějaký důvod, automatický jas byste vypínat neměli – mohli byste se poté setkat s určitými problémy s výdrží baterie, či třeba vypalováním OLED displeje.

V rámci sekce Displej a velikost textu si samozřejmě kromě automatického jasu můžete nastavit další předvolby. Mezi ně patří například vyobrazení textu, tzn. jeho velikost, tučnost a další. Dále jsou zde k dispozici další možnosti pro vyobrazení určitých prvků, například tvaru tlačítek, apod. Snížením průhlednosti poté můžete zvýšit výkon vašeho iPhonu. Využít můžete také různých filtrů či inverze barev.

Související články

Dnes nejčtenější