Zavřít reklamu

Někteří vývojáři z řad našich čtenářů se dost možná občas setkají se souborem s příponou SWF. Tento soubor pochází od Adobe a je určen pro soubory pocházející z Adobe Flash. Nejčastěji je můžete najít například na webu či při práci s jiným designem – dokáží jednoduše zobrazovat animace, video, grafiku, zprostředkovávat interakce a další. Soubory SWF však nelze spustit v prostředí žádného nativního programu uvnitř macOS. Musíte proto sáhnout po programu či aplikaci od jiného vývojáře. Pokud vás tedy zajímá, jakým způsobem můžete i v rámci macOS spustit a zobrazit soubory SWF, tak dočtěte tento návod až do konce.

Jak na Macu spustit a zobrazit soubory SWF

Se spuštěním a zobrazením SWF souborů vám může pomoci starý známý přehrávač VLC. Pokud jste si mysleli, že je VLC dostupný pouze na Windows, tak se šeredně mýlíte – svou práci perfektně odvádí i v rámci operačního systému macOS. Pro zobrazení souborů SWF tedy můžete využít právě VLC Player. Ten můžete jednoduše stáhnout zdarma pomocí tohoto odkazu. Po stažení stačí, abyste si prošli klasickou instalací programu. Poté stačí VLC spustit a do okna aplikace soubor SWF, který chcete přehrát, přesuňte.

Aplikaci VLC můžete samozřejmě v macOS použít i na přehrávání dalších souborů, nikoliv jen SWF. Oproti klasickému QuickTimu nemusíte na nic čekat a bez problému můžete přehrávat klidně formáty AVI, MP4, či třeba MKV. Ve všech případech stačí soubor pro přehrání jednoduše přesunout do okna aplikace VLC. Je známo, že na Windows si VLC poradí prakticky se všemi formáty a v macOS tomu samozřejmě není vůbec jinak. SWF soubory můžete samozřejmě přehrávat i v rámci prohlížečů – avšak musí mít nainstalovaný Flash. Vzhledem k tomu, že Flash pomalu končí, tak se jeho instalace nedoporučuje kvůli možné zneužitelnosti v budoucnu.

Dnes nejčtenější

.