Zavřít reklamu

Oznamovací centrum je na Macu dle mého názoru jedna z velmi nedoceněných funkcí. Veškeré oznámení, které vám přijde, ať už z Facebooku, či například z našeho magazínu Letem světem Applem, se při nevyzvednutí ukládá právě do oznamovacího centra. Kromě toho se v oznamovacím centru nachází také další informace, například o počasí, akciích a dalších. Kromě toho si do něj můžete přidat také různé widgety pocházejících od vývojářů třetí strany. Velice zajímavou možností je však dle mého názoru to, že si do oznamovacího centra můžete jednoduše přidat i Kalkulačku. Tu tak budete mít vždy po ruce a nebudete ji muset složitě spouštět, popřípadě využívat funkce Spotlightu. Pokud se chcete dozvědět, jak na to, tak určitě dočtěte tento článek až do konce, kde si prozradíme ještě jeden skvělý tip.

Přidejte si do oznamovacího centra na Macu kalkulačku

Na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu či MacBooku, najeďte myší do pravého horního rohu obrazovky, kde se nachází ikona pro otevření oznamovacího centra (tři tečky se třemi čárkami). Zde se poté ujistěte, že se v horním přepínači nacházíte v sekci Dnes. Tady pak na samotném spodku obrazovky klikněte na tlačítko s názvem Upravit. Jakmile tak učiníte, tak se celé oznamovací centrum roztáhne a v jeho pravé části se objeví další widgety, které můžete využít. Mezi widgety najděte Kalkulačku a klikněte u ní na zelenou ikonu +. Tímto se přidá do vašeho oznamovacího centra. Pokud byste ještě chtěli upravit její pořadí mezi widgety, tak ji stačí chytnout a přetáhnout tam, kde se vám to bude nejvíce hodit. Poté stačí v pravé dolní části oznamovacího centra kliknout na Hotovo.

Abyste mohli kalkulačku v oznamovacím centru využívat opravdu rychle, tak zapomeňte na to, že byste museli pokaždé myší najet do pravého horního rohu, kde byste kliknuli na ikonu pro otevření oznamovacího centra. Pro jeho nejrychlejší otevření stačí využít speciálního gesta na trackpadu. Jednoduše stačí, abyste dvěma prsty přejeli z pravé části trackpadu směrem doleva. Pro opětovné zavření oznamovacího centra stačí přejet zpět zleva doprava.

Dnes nejčtenější

.