Zavřít reklamu

Ve starších verzích iOS jste si po každé úpravě, ať už fotky či videa, mohli jednoduše zvolit, zdali chcete upravené video uložit jako nové, anebo úpravy přenést do stávajícího videa. Bohužel, v rámci iOS 13 a iPadOS 13 se na tuto funkci jaksi pozapomnělo a pokud uděláte na videu nějaké úpravy, automaticky se projeví do stávajícího videa. Pomoci vám v tom může nástroj pro duplikaci souboru, avšak poté mohou nastat problémy při sdílení, kdy se video může poslat například bez oříznutí a fotka bez filtrů či jiných úprav. Pojďme se společně podívat, jakým způsobem můžete na iPhonu zkrátit video a to poté uložit jako úplně nové video bez možnosti vrácení se zpět.

Jak na iPhonu zkrátit video a uložit ho jako nový soubor

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak v nativní aplikaci Fotky v rámci iOS 13 a iPadOS 13 možnost pro uložení videa jako nový soubor neexistuje. Musíme proto bohužel využít jiné aplikace. Před psaním tohoto návodu jsem jich vyzkoušel hned několik a musím uznat, že aplikací třetí strany je doopravdy mnoho, avšak většina z nich je placených. Ke zkrácení videa tedy můžeme bez problému využít aplikaci iMovie, která pochází od samotné jablečné společnosti. Aplikaci iMovie můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu. Po spuštění klikněte na tlačítko pro vytvoření nového projektu a vyberte možnost Film. Poté si najděte video, které chcete zkrátit, označte jej, a poté stiskněte dole možnost Vytvořit film. Video se poté objeví na časové ose, kde na něj klikněte. Po kliknutí se ohraničení videa změní na žluté – konec videa už poté jen stačí prstem uchopit a přetáhnout směrem doleva, čímž dojde ke zkrácení. Jakmile budete mít hotovo, klikněte v levém horním rohu na Hotovo. Pro export videa do aplikace Fotky stiskněte dole tlačítko sdílení (čtvereček se šipkou) a z menu vyberte možnost Uložit video. Pak už si jen zvolte kvalitu videa a je hotovo.

V rámci iMovie samozřejmě můžete provádět další úpravy videí. iMovie si nedávno prošlo kompletní revitalizací v podobě aktualizace, která vylepšila uživatelské rozhraní a zároveň také přidala některé nástroje a možnosti, které předtím nebyly k dispozici. Tato aktualizace udělala z aplikace iMovie konečně použitelný nástroj pro úpravu videí a osobně ji velice rád používám – ať už pro zkracování videí, tak také pro další úpravy.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější