Zavřít reklamu

Nabíjení iPhonů a dalších zařízení už v dnešní době není pouze o kabelech. Kdysi tomu tak ale nebylo. K nabití starších iPhonů jste potřebovali 30 pinový konektor, který byl však u iPhonu 5 vyměněn za Lightning konektor, který se u iPhonů objevuje dodnes. Postupem času však přišla další revoluce, a to pomocí bezdrátového nabíjení. Změnila se také rychlost samotného nabíjení, kdy jste na něj museli u starších modelů čekat několik hodin – a v dnešní době vám na nabití na 50 % stačí pouhých 30 minut. Dnešní děti už se nejspíše s pomalým nabíjením nesetkají a když jim budeme vyprávět, že jsme na nabití našeho prvního iPhonu museli čekat několik hodin, nejspíše se nám vysmějí. Pojďme se tedy společně v tomto článku podívat na 6 způsobů, kterými můžete nabíjet váš iPhone.

Klasický Lightning kabel

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak to všechno začalo u klasického kabelu. Lightning kabel je již po dobu několika let stále využíván i u nejnovějších iPhonů. K nabití iPhonu pomocí Lightning kabelu vám postačí prakticky jakýkoliv 5V adaptér s výstupem na USB. Vyvarovat byste se však v případě nabíjení pomocí Lightning kabelu měli nabíjecím skříňkám v obchodních centrech – můžete se tak stát jednoduše obětí nějakého viru či malwaru. K dispozici jsou jak originální kabely od Applu, tak také levnější varianty s certifikací MFi.

Nabíjení z iPadu

S příchodem nového a přepracovaného iPadu Pro jsme se dočkali výměny nabíjecího konektoru z Lightningu na USB-C. Kromě toho, že s jeho pomocí můžete k iPadu připojit už prakticky cokoliv, tak díky němu můžete také nabíjet váš iPhone. Vše, co k tomu potřebujete, je USB-C – Lightning kabel, kdy USB-C zastrčíte do iPadu a Lightning samozřejmě do iPhonu. Rozhodně se nejedná o nabíjení, které budete provádět každý den, ale v nouzi se může určitě hodit. K dispozici jsou jak originální kabely od Applu, tak také levnější varianty s certifikací MFi.

Rychlonabíjení pomocí USB-C

Společně s příchodem iPhonů 11 Pro (Max) začal Apple konečně k těmto zařízením přibalovat rychlonabíječku. Ta má oproti té klasické téměř čtyřnásobný výkon (18W vs 5W) a dokáže iPhone nabít z 0 na 50 % za půl hodiny. Společně s rychlonabíječkou Apple k iPhonům 11 s přívlastkem Pro dodává také originální USB-C – Lightning kabely. Rychlonabíjení však podporují také starší iPhony, a pokud byste si chtěli rychlonabíjecí příslušenství zakoupit i vy, tak můžete. Kabel USB-C Lightning od AlzaPower můžete zakoupit pomocí tohoto odkazu a rychlonabíjecí USB-C adaptér AlzaPower.

Klasické powerbanky

Pokud potřebujete vašemu iPhonu dodávat šťávu i mimo domov, například při cestování, anebo v autě, tak k tomu můžete využít powerbanek. Těch je k dispozici obrovská řada – některé jsou malé, jiné nabízí velkou kapacitu baterií a další vás mohou nadchnout zase svým prémiovým designem. Rozmanitosti si můžete všimnout také v konektorech, kdy některé powerbanky disponují pouze USB-A výstupy a jiné také klidně výstupy USB-C pro rychlonabíjení, anebo třeba pro nabíjení MacBooku. Jakou powerbanku si pro nabíjení vyberte záleží jen na vašich preferencích.

Bezdrátové nabíječky

Určitě zná každý z nás tu situaci, kdy přijdete domů a telefon položíte na stůl s tím, že si jej dobijete, jakmile budete mít čas. V tu chvíli se vám však někdo ozve a vy jste nuceni rychle odejít z domu. iPhone se nenabil ani o jedno procento a dost možná se vám za chvíli vybije úplně. S tímto problémem vám mohou pomoci bezdrátové nabíječky, kterých je stejně jako powerbanek k dispozici nepřeberné množství. Naprostou klasikou je bezdrátová nabíječka s výkonem 10W disponující standardem Qi. Z nabídky si poté můžete vybrat všemožné designy, od klasických a jednoduchých, až po bezdrátové nabíječky s diodami či ukazatelem stavu nabití.

Powerbanky s bezdrátovým nabíjením

Pokud skloubíme dva předešlé odstavce dohromady, tak získáme powerbanky s bezdrátovým nabíjením. Ano, doopravdy už existuje i taková „vymoženost“. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi powerbankou a bezdrátovou nabíječkou, tak můžete „sejmout dvě mouchy jednou ranou“. Powerbanku si můžete nechat ležet klidně na stole pro možnost bezdrátového nabíjení a tehdy, kdy to bude nutné, ji prostě vezmete s sebou – třeba do auta anebo na jiný výlet. Powerbanek s podporou bezdrátového nabíjení není na výběr tolik, ale jejich nabídka se postupně zvětšuje.

Dnes nejčtenější

.