Zavřít reklamu

Hesla od vašich uživatelských účtů byste jednoduše neměli nikomu předávat, to je stará známá. V některých případech je to ale samozřejmě tolerovatelné – například pro sdílení různých slev v obchodech a podobně. Osobně mám strach komukoliv říkat heslo k určitému účtu nahlas, a jsem až doteď raději preferoval napsání hesla, a poté jeho smazání, aby jej nemohl zneužít ještě kdokoliv jiný. Apple však v rámci iOS 13 a iPadOS 13 přidal skvělou funkci, pomocí které můžete vaše hesla nepozorovaně a naprosto diskrétně sdílet pomocí AirDropu. Pokud vás zajímá, jak na to, tak se pusťte do čtení dalšího odstavce.

Jak v iOS 13 s kýmkoliv sdílet vaše heslo pomocí AirDropu

Pokud chcete s někým sdílet heslo k vašemu profilu, tak je nutné, abyste ono heslo měli uložené v Klíčence na iCloudu. Pro sdílení hesla se tedy přesuňte do nativní aplikace Nastavení a sjeďte níže, dokud nenarazíte na možnost Hesla a účty, kterou rozklepněte. Poté rozklepněte možnost Hesla webů a aplikací a autorizujte se. Zde už si poté v seznamu najděte heslo, které chcete s dotyčným uživatelem sdílet. Řádek s účtem poté otevřetepodržte na řádku s heslem prst. Zobrazí se dvě možnosti, kdy jedna z nich nese název AirDrop… Pokud na tuto možnost kliknete, tak můžete jednoduše přesně tohle heslo sdílet skrze AirDrop. Ze seznamu zařízení si stačí zvolit uživatele, kliknout na něj a heslo se přenese.

Samozřejmě se nemusíte bát toho, že by se heslo přeneslo v čitelné podobě a zobrazilo se přes celý displej druhého uživatele. Sdílené heslo se samozřejmě uloží dotyčnému do Klíčenky, kde si jej bude muset najít. V klíčence už se poté heslo dotyčnému zobrazí v čitelné podobě. Rozhodně se ale sdílení hesel vyvarujte, a to především tehdy, pokud využíváte stejná hesla na vícero profilech. Nikdy nevíte, co se může stát a v některých případech by vás sdílení hesla mohlo přijít velmi draho.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější