Zavřít reklamu

Reklamy jsou jeden velký byznys. Dá se říct, že z jejich provozu žijí největší sociální sítě, včetně Facebooku, Instagarmu či YouTube. V poslední době se však dostal tento reklamový byznys do takové fáze, kdy nemusí být uživatelům vůbec příjemný. Vzhledem k tomu, že prakticky všechny stránky sbírají data o tom, co zrovna vyhledáváte a na co klikáte, vznikla myšlenka přesného míření reklam. To znamená, že pokud začnete na internetu vyhledávat zimní gumy, tak se vám automaticky začnou zobrazovat reklamy na zimní gumy. Věděli jste o tom, že lze míření reklam na iPhonu deaktivovat?

Jak na iPhonu vypnout míření reklam

Možnost pro vypnutí míření reklam není nikterak skrytá, avšak pokud nevíte, kam přesně kliknout, tak ji určitě nenajdete. Na vašem iPhonu či iPadu, kde chcete míření reklam deaktivovat, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, dokud nenarazíte na sekci Soukromí, kterou rozklepněte. Zde poté sjeďte úplně dolů, kde se nachází sekce s názvem Reklamy, na kterou klepněte. Poté chvilku vyčkejte, dokud se nedokončí načítání u možnosti Omezit sledování reklam. Jakmile se zobrazí přepínač, tak stačí, abyste jej přepnuli do aktivní polohy.

Pokud si chcete zobrazit informace, na jejichž základě vám společnost Apple předkládá reklamy, tak stačí, abyste ve stejné kategorii klepnuli na tlačítko Zobrazit informace o reklamě. Zde se vám poté zobrazí informace o tom, z jakého důvodu vám Apple předhazuje konkrétní reklamy. Také se zobrazí info o tom, jaké informace o vás jablečná společnost ví, apod. Rozhodně se však ale nejedná o bůhvíjak citlivé informace, nýbrž o několik základních informací, které nejspíše Apple nikterak proti vám použít nemůže.

Dnes nejčtenější

.