Zavřít reklamu

Pokud jste si pořídili nejnovější Apple Watch, konkrétně tedy jejich šestou generaci s označením Series 5, tak jste jistě postřehli, že mezi jednu z nejnovějších hodinek patří Always-On displej. Tento speciální displej dokáže změnit svou obnovovací frekvenci na pouhý 1 Hz, díky čehož dochází k úspoře energie a hodinky si tak mohou dovolit mít neustále aktivní displej. I přesto je však výdrž baterie s Always-On displejem o něco horší, než pokud jej deaktivujete. Pokud nevíte, jakým způsobem lze Always-On displej deaktivovat, a jaké další předvolby si v rámci něj můžete nastavit, tak si určitě přečtěte tento článek až do konce.

Jak na Apple Watch Series 5 vypnout Always-on

Na vašich Apple Watch Series 5 přejděte do nativní aplikace Nastavení. Zde potě najděte a rozklepněte sekci s názvem Zobrazení a jas. Jakmile se budete v této sekci nacházet, tak rozklepněte možnost Vždy zapnuto. Zde už lze pomocí přepínače jednoduše Always-On displej, v češtině tedy displej Vždy zapnuto, deaktivovat. Pokud však na druhou stranu máte Always-On displej rádi a nedáte na něj dopustit, avšak v některých situacích jej potřebujete deaktivovat (například při spánku), tak pro vás mám jeden fígl. Jediná možnost, pomocí které lze Always-On displej deaktivovat, tedy pokud jej nechcete deaktivovat „na tvrdo“, je aktivací režimu divadlo. Ten aktivujete v ovládacím centru hodinek, kde stačí režim aktivovat klepnutím na ikonu divadelních masek.

Kromě toho, že můžete v nastavení Zobrazení a jas aktivovat či deaktivovat Always-On displej, tak můžete také využít funkce, která se stará o skrytí citlivých dat komplikací. Tato funkce se stará o to, že se na Always-On displeji nebudou po svěšení zápěstí zobrazovat citlivá data, například kalendář apod., aby nemohlo dojít ke zneužití těchto dat. Pokud si tedy necháváte na Apple Watch zobrazovat nějaká citlivá data, je aktivace funkce Skrytí citlivých dat komplikací naprostou povinností.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější