Zavřít reklamu

Příchod nástupce oblíbeného iPhonu SE se zdá být čím dál jistější. V poslední době totiž neuplyne týden, abychom se potvrzení této blížící se novinky nedočkali a ani ten druhý listopadový není výjimkou. O novince se totiž opět rozpovídal uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, který rovněž potvrdil blížící se iPady Pro se speciálními senzory pro 3D snímání okolí. 

Kuo ve své nové zprávě pro investory opět zopakoval, že novinka dle jeho zdrojů 100% dorazí a to podle očekávání v první polovině příštího roku. Její představení tak lze očekávat už na první Keynote, potažmo na WWDC. Co se týče hardwarových specifikací, ani zde Kuo nesdělil žádné nové zajímavé detaily. Počítat tedy můžeme s designem 4,7” iPhonu 8, Touch ID, procesorem A13 Bionic a 3 GB RAM paměti. Telefon má být dodáván v červené, vesmírně šedé a stříbrné variantě s úložišti 64 GB a 256 GB, přičemž jeho cena má začínat na stejné ceně jako před lety iPhone SE – tedy 399 dolarech, což u iPhonu SE 1. generace v Česku znamenalo 12 990 korun. Snad tedy Apple tento přepočet ponechá a i novinka vyjde na takto příznivou částku. 

Příliš mnoho detailů neprozradil Kuo ani o iPadech Pro – respektive jich jejich 4. generaci. Ta má i dle něj přinést ToF senzor u zadního fotoaparátu, díky kterému bude tablet schopen velmi precizně mapovat okolí před ním a s těmito daty následně pracovat například v rozšířené realitě. Právě AR by měla být v následujících letech pro Apple jednou z nejdůležitějších cest, jelikož na ní má dle zdrojů stavět i své chystané chytré brýle. Ty mají dorazit v roce 2022 s tím, že o rok později se dočkáme jejich vylepšení verze. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější