Zavřít reklamu

Že Apple chystá na příští rok iPhone SE 2, který bude výrazně vycházet z iPhonu 8 a nabídne velmi výkonný procesor i dostatečnou RAM paměť, jsme v uplynulých týdnech slyšeli tolikrát, že již není téměř důvod ke zpochybňování všech těchto informací. Ba naopak – nové a nové zprávy týkající se iPhonu SE 2 se stále objevují, přičemž o jednu z těch zajímavějších se dnes podělil analytik Ming-Chi Kuo. 

Podle Kuových zdrojů je Apple dle svých průzkumů přesvědčen, že nový iPhone SE 2 půjde příští rok doslova na dračku, na což začal postupně připravovat svůj dodavatelský řetězec. Telefonu, který by se měl dočkat své premiéry buď na jarní Keynote či na WWDC 2020 (na přesném termínu se zdroje ještě neshodly), by měl kalifornský gigant jen za příští rok prodat při nejhorším scénáři 20 milionů, při tom nejlepším pak dokonce zhruba kolem 30 milionů kusů. Na takto silnou poptávku je tedy nutné dodavatelský řetězec patřičně připravit, aby se po představení telefonu nevyskytl problém s jeho nedostupností, jako tomu často u nových iPhonů bývá. 

Vzhledem ke skutečně působivému hardwaru, který by měla novinka nabízet za velmi příznivou cenu, se velkým očekáváním Applu nelze divit. V elegantním těle iPhonu 8, který je mezi uživateli stále oblíbený, by se totiž měl v případě iPhonu SE 2 ukrývat čipset A13 Bionic z letošních iPhonů 11 a 11 Pro, kterému by měly sekundovat 3 GB RAM paměti. Očekává se též klasický 4,7” LCD displej či Home Button s Touch ID, který potěší všechny příznivce této legendární autentizační metody. A to nejlepší? Podle Kua by měla novinka začínat na stejné ceně, jako tomu bylo i u iPhonu SE 1. generace – tedy na 399 dolarech. Pokud by se Apple přidržel stejné strategie i v Česku a u iPhonu SE 2 nasadil cenu, na které začínal iPhone SE, znamenalo by to jeho start na 12 990 korunách, což je opravdu příznivá cena. Nezbývá tedy než doufat, že se v případě ceny nerozhodne jinak a z dostupného telefonu udělá nedostupný – tedy minimálně z hlediska cena : výkon. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější