Zavřít reklamu

O blížícím se iPhonu SE 2 je v posledních dnech slyšet čím dál více. Kromě velkého množství technických specifikací či věcí ohledně designu se na světlo světa dostaly dnes v noci i zprávy o tom, kdo bude pro tento telefon vyrábět jednu z jeho nejdůležitějších součástí – konkrétně displej. 

Podle korejského portálu The Elec je Apple již prakticky domluven na výrobě displejů pro iPhone SE 2 s LG. To mu již dodalo mnoho vzorků, u kterých nyní finišují kontroly kvality. Jelikož u nich Apple neshledal doposud žádné problémy a neočekává se, že se tato skutečnost změní, je prakticky jisté, že 4,7” LCD panely pro novinku mu dodá právě společnost LG a to tak, aby byl Apple schopný ji představit v prvních měsících příštího roku. 

Zda přinesou displeje iPhonu SE 2 oproti iPhonu 8, ze kterého bude novinka vycházet, nějakou zajímavou novinku v tuto chvíli jasné není. Víme však alespoň to, že Apple telefon osadí čipsetem A13 Bionic, který tepe ve všech letos představených iPhonech. Co se týče RAM paměti, u SE 2 vsadí na 3 GB, což je sice o GB méně než tomu je u iPhonů 11, avšak rozhodně se nejedná o něco, čeho by se měli uživatelé obávat. Například i iPhone XR má 3 GB RAM a na jakékoliv problémy s výkonem si rozhodně stěžovat nemůže. Novinka by se měla prodávat celkem ve třech odstínech – konkrétně vesmírně šedé, stříbrné a červené – a dále pak ve dvou kapacitních variantách – konkrétně 64 GB a 128 GB. Pokud vás pak zajímá cena, ta by měla podle prvních úniků začínat v České republice na 12 990 korunách za základní verzi, což je cena, se kterou vstoupila na trh i základní verze první generace “es éčka”. Jasněji ale budeme v tomto ohledu mít samozřejmě až příští rok na jaře. 

Související články

Dnes nejčtenější

.