Zavřít reklamu

O příchodu levného iPhonu, který by měl svým způsobem v nabídce Applu zastoupit model SE, je v posledních týdnech díky obrovskému množství úniků informací, o jejichž šíření se starají primárně přední světoví Apple analytici, opravdu slyšet. Ve výsledku se tak již mnozí jablíčkáři neptají, zda dorazí, ale kdy a jaké novinky přinese. Přesně o tom se před časem rozpovídal analytik Ming-Chi Kuo a dnes v noci přidal další zajímavý detail, který udělá z nástupce iPhonu SE 2 ještě atraktivnější telefon. Jasno už díky němu máme navíc i v zahájení výroby tohoto modelu. 

Kuo opět zopakoval, že novinka se pochlubí designem 4,7” iPhonu 8, díky čemuž de facto Apple prodlouží život Touch ID na iPhonech, od kterého postupně upouští. Srdcem telefonu má být A13 Bionic a 3 GB RAM, vybírat pak budeme ze 64 GB a 128 GB verzí a vesmírně šedé, stříbrné a červené barevné varianty. K těmto informacím pak přidal novinku – konkrétně využití LCP antény, která by měla díky svým unikátním vlastnostem zajišťovat vysoce kvalitní připojení k bezdrátovým sítím. Dodavatelem antén má být společnost Career Technologies a Murata Manufacturing, přičemž první výsledky jejich práce mají dorazit na začátku příštího roku, kdy zároveň začne Apple nový telefon hromadně vyrábět u svých dodavatelů. Díky tomu by tak neměl být problém s jeho dostupností po představení, které je naplánováno na konec prvního čtvrtletí příštího roku. 

Poměrně zajímavé je, že přestože bude telefon vycházet z iPhonu 8, který 3D Touch nabízí, on sám by jej nabízet neměl. Technologie by měla být stejně jako u všech letošních iPhonů nahrazena softwarovým řešením Haptic Touch, které 3D Touch v mnoha směrech poměrně slušně zastupuje. Díky absenci speciální vrstvy displeje pro 3D Touch by se pak mohla teoreticky v telefonu zvětšit baterie, čímž by Apple dosáhl na velmi dobrou výdrž. Jasněji však budeme samozřejmě mít až po samotném představení. Totéž platí i o koncové ceně, která by se snad měla pohybovat kolem 12 990 korun za základní verzi jako v případě první generace iPhonu SE. 

Související články

Dnes nejčtenější

.