Zavřít reklamu

Když se chystáte koupit iPhone z druhé ruky, tak vás bezesporu zajímá jeho vizuální stav a funkčnost. K funkčnosti se samozřejmě vztahuje také to, zdali je iPhone blokovaný na operátora, či nikoliv. Pokud by byl totiž blokovaný, museli byste si buď zaplatit odblokaci, která často vyjde na hodně peněz, anebo byste v tom horším případě měli z vašeho „nového“ iPhonu jednoduše cihlu v podobě iPodu touch – nemohli byste volat, posílat zprávy a dělat další činnosti, které s operátorem souvisí. Jak tedy při kupování zjistit, zdali je iPhone blokovaný, či nikoliv? Existují tři různé postupy.

Záložky v Nastavení

Pokud u sebe nemáte SIM kartu, tak můžete blokovaný iPhone v některých případech rozpoznat i bez ní. Stačí, když se v Nastavení přesunete do sekce Mobilní data. Zde poté sjeďte níže a hledejte kolonku s názvem Mobilní datová síť. Pokud se zde nachází, tak iPhone blokovaný není. V případě, že ji najít nemůžete, tak se v některých případech může jednat o iPhone, který je blokovaný na operátora.

Pomocí SIM karty

Nejjednodušší a dá se říct i nejlepší možnost, jak zjistit blokaci na operátora, je pomocí SIM karty. Nejlepší je, když máte k dispozici SIM kartu alespoň od dvou různých operátorů. Obě tyto SIM karty poté na iPhonu vyzkoušejte tak, že vypnete iPhone, vytáhnete šuplík pro SIM kartu, tu do něj vložíte, zasunete šuplík, a poté iPhone zapnete. Pokud můžete provádět hovory a iPhone má signál, tak jste na dobré cestě – ten samý postup nyní ale vyzkoušejte také s jinou SIM kartou. Pokud má iPhone signál i poté, není blokovaný. V případě, že se nebudete moci někomu dovolat, anebo nebude mít iPhone signál, tak je s největší pravděpodobností blokovaný.

Kontrola IMEI

K ověření toho, zdali je iPhone blokovaný, můžete využít i číslo IMEI. Jedná se o jedinečné číslo, které má každý iPhone. Existují webové stránky, pomocí kterých si můžete ověřit, zdali náhodou není zrovna vaše IMEI blokované. Bohužel jsou ale tyto stránky většinou placené, a tak si musíte za informaci ohledně blokace zaplatit. Číslo IMEI najdete v Nastavení -> Obecné -> Informace. Zde poté stačí sjet níže a patnáctimístné číslo IMEI vepsat do příslušeného pole v nástroji pro ověření IMEI. Těchto nástrojů je na internetu hromada, stačí do Google zadat „IMEI checker“, a poté si vybrat tu službu, kterou uznáte za vhodnou. Doporučit mohu třeba tuto.

Související články

Dnes nejčtenější

.