Zavřít reklamu

Před pár týdny jsme se dočkali oficiálního spuštění Call of Duty: Mobile pro širokou veřejnost. Dlouhé testování této mobilní herní pecky se rozhodně vyplatilo, jelikož si Call of Duty: Mobile odnáší jedno kladné hodnocení za druhým. A zdá se, že to bude ještě lepší – herní studio Activision, které za herní sérií Call of Duty stojí, oznámilo, že se jejich počin s označením Mobile dočká podpory pro herní ovladače. Vzhledem k tomu, že jsou hráči s ovladači na mobilních zařízeních oproti těm klasickým hráčům ve výhodě, tak se momentálně plánuje, jakým způsobem budou hráči rozděleni v rámci matchmakingu.

Podle posledních zpráv od Activision to vypadá, že by měli být klasičtí hráči a hráči s připojeným ovladačem jednoduše rozděleni. V jednom zápase byste tedy neměli narazit na směsku hráčů, kdy někteří hrají prsty na displeji, a někteří na ovladači. Největší a nejpopulárnější hra současnosti, Fortnite, má tento systém vymyšlený prakticky úplně stejně. Jedná se o jedinou možnost, jakým způsobem oddělit hráče s výhodou od klasických hráčů tak, aby si obě skupiny užily hru na 100 %. Jedna nevýhoda tady ale je – pokud se nenajde dostatek hráčů, kteří budou chtít využívat fyzického ovladače pro Call of Duty: Mobile, tak může mít tato skupina problém s vyhledáváním zápasů. Doufejme tedy, že budou mít hráči o hraní s ovladačem zájem a Activision nebude nucen později obě skupiny spojit.

Activision se nechal slyšet, že podporu ovladačů do Call of Duty: Mobile přinese co nevidět. Prozatím sice není stanoveno přesné datum, ale už teď je jisté, že se máme na co těšit. To, na co už ale nemusíte v rámci Call of Duty: Mobile čekat, je speciální event s názvem Endowment. Předměty v rámci této akce si můžete zakoupit ve hře od dneška až do 18. listopadu a skvělou zprávou je, že výtěžek z těchto předmětů poputuje na podporu vojenských veteránu ve Spojených státech a ve Spojeném království. Endowment je organizace, která se stará o zaměstnávání veteránů a v současné době od roku 2009 pomohla již téměř 63 tisicům lidem. Endowment předměty naleznete také v Call of Duty: Modern Warfare na počítačích a konzolích.

Související články

Dnes nejčtenější