Zavřít reklamu

Ikonická střílečka Call of Duty sice dorazila na iPhony a telefony s Androidem teprve minulý týden, okamžitě si je však podmanila. Vyplývá to alespoň z dat analytické společnosti Sensor Tower, podle kterých byl titul za pouhých sedm dní stažen více než 100 miliony hráči, čímž se stal suverénně nejstahovanějším titulem v prvním týdnu působení na App Store a Google Play.

Od příchodu Call of Duty: Mobile se očekávalo mnoho. Tak extrémní výsledky, jaké na iOS a Android produktech zaznamenává, by mu však zřejmě předpověděl málokdo. Vždyť za první týden na těchto platformách si jej stáhlo čtyřikrát více uživatelů než Fortnite a zhruba třikrát více uživatelů než PUBG – tedy tituly, které si též dokázaly po svém vstupu podmanit Apple Store a Google Play, respektive se to o nich alespoň tvrdilo. Před Call of Duty se musel poklonit dokonce i Mario Kart Tour, který dorazil na smartphony teprve nedávno a po prvním týdnu zaznamenal na 90 milionů stažení, což bylo ještě donedávna číslo považované za téměř nedosáhnutelné a tudíž i nepřekonatelné. 

Co se týče jednotlivých platforem, stahování na nich je víceméně vyvážené. Na iOS si totiž podle analytiků stáhlo nové Call of Duty na 57 milionů uživatelů a na Android zhruba 45 milionů uživatelů. Největší zájem o hru pak byl tradičně v USA a Indii. Malým překvapením může být Brazílie, která se za herní velmoc rozhodně nepovažuje a přesto obsadila trůn pro zemi s třetím největším počtem stažení titulu. Velmi zajímavě vypadají i statistiky zisků ze hry. Ta je sice v obchodech zdarma, avšak jako již tradičně v ní naleznete obrovské množství mikrotransakcí, které herní zážitek z ní díky různým bonusům vylepšení. Za týden mělo CoD vygenerovat na obou platformách dohromady téměř 20 milionů dolarů, přičemž zisky se opět rozdělily víceméně napůl mezi obě platformy. A jen tak pro zajímavost – Fortnite dokázal za první týden vygenerovat “jen” 2,3 milionů dolarů a už tehdy se mluvilo o úspěchu. Ten se však dostavil záhy, kdy se hra vyšvihla na přední příčky prakticky všech ukazatelů a dokonale si podmanila herní svět. To se však tak úplně od Call of Duty: Mobile očekávat nedá, jelikož více multiplatformní určitě nebude. Užívat si jej tak budeme moci maximálně na mobilech, tabletech a počítačích s Windows, na které hra taky dorazila. Konzole však bude Activision, který za Call of Duty stojí, i nadále zásobovat AAA tituly, které mobilní CoD hravě překonávají. Další z nich dorazí už 25. října – konkrétně Call of Duty: Modern Warfare. Ptát se fanoušků série, co tato zpráva znamená, je myslím bezpředmětné. Tak na viděnou na bojišti! 

Související články

Dnes nejčtenější

.