Zavřít reklamu

Zatímco letos představené Apple Watch Series 5 toho oproti Series 4 příliš nového nepřinesly, Apple Watch Series 6 připravované na příští rok toho nabídnou mnohem víc. Tvrdí to alespoň zdroje věhlasného analytika Ming-Chi Kua, který se v minulosti ukázal jako jeden z nejvěrohodnějších informátorů právě z jablečného světa. Co se mu tedy podařilo od svých kontaktů zjistit nového?

Ve své zprávě pro investory zveřejněné před malou chvílí Kuo tvrdí, že na příští rok Apple chystá své Watch osadit o poznání výkonnějším procesorem řady S, technologiemi pro lepší bezdrátový přenos WiFi a LTE, díky čemuž by se měla tato připojení zrychlit, a vyšší voděodolností. Hodinky by tak měly být opět o něco využitelnější a tedy i lákavější pro mnohé jablíčkáře. Výkonnější procesor by totiž znamenal nejen zrychlení, ale také možnost pro vývojáře přinést na Apple Watch náročnější aplikace, které by mohly jejich využitelnost posunout na novou úroveň. Zvýšená voděodolnost by zase znamenala možnost využití hodinek například při vodním lyžování či hloubkovém potápění, což jsou činnosti, které nejsou pro Apple Watch v současnosti zrovna dvakrát dobré. 

Více detailu o chystaných “šestkách” sice Kuovy zdroje neprozradily, avšak ze zpráv z minulých týdnů se Apple údajně chystá své hodinky konečně naučit nativní spánkovou analýzu, po které mnozí jeho uživatelé dlouho volají. Spekuluje se rovněž nad nasazením microLED displejů, který by měly dosahovat z hlediska zobrazovacích schopností stejných kvalit jako OLED panely, avšak měly by být o poznání užší a energeticky úspornější, díky čemuž by se mohl změnit jak tvar, tak i výdrž hodinek. Nezbývá tedy než doufat, že se tento typ displejů nasadit skutečně podaří a hodinky posune zase o pár úrovní výš. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější