Zavřít reklamu

O skrývání údajů o počtu „To se mi líbí“ na Instagramu se mluví již delší dobu. Po testovací fázi Instagram rozšiřuje tuto funkci do dalších a dalších regionů. CEO Instagramu Adam Mosseri uvedl na nedávné konferenci Wired25, že v průběhu příštího týdne se této novinky dočkají také první uživatelé na několika místech ve Spojených státech. K rozšíření funkce došlo po testování v zemích, jako je Kanada, Itálie, Austrálie a Brazílie.

K prvním testování odstranění počtu „To se mi líbí“ došlo na populární síti Instagram počátkem tohoto roku. Podle slov provozovatelů Instagramu má tento krok vést k tomu, aby se sledující zaměřili více na sdílené fotografie a videa, a ne na to, kolik „lajků“ jednotlivé položky dostávají. Funkce má přinést pozitivní dopad především na mladé uživatele. „Jedná se o mladé lidi. Myšlenkou je zbavit Instagram tlaku, snížit soutěživost, poskytnout lidem více prostoru pro to, aby se mohli soustředit na spojení s lidmi, které mají rádi, na věci, které je inspirují,“ uvedl Mosseri.

První uživatelé Instagramu ve Spojených státech tedy již brzy zaznamenají, že u fotografií ostatních přispěvatelů chybí přesný údaj o počtu „To se mi líbí“. U svých vlastních příspěvků – jak fotografií, tak i videí – nicméně tento údaj uvidí uživatelé i nadále. Uživatelé, kterých se tato změna bude týkat, budou informováni prostřednictvím speciální notifikace. Na to, jak bude toto upozornění vypadat, se můžete podívat ve fotogalerii k tomuto článku. Spojené státy se tak stávají v pořadí již osmou zemí, kde Instagram zavádí skrývání údaje o počtu „lajků“. Tuto novinkou mohou zatím zaznamenat uživatelé v Kanadě, Irsku, Itálii, Japonsku, Brazílii, Austrálii a na Novém Zélandu.

Související články

Dnes nejčtenější