Zavřít reklamu

Druhá listopadová sobota je tu a to pro československé fanoušky MMA znamená jedno jediné – Oktagon 15 v pražské O2 Aréně a tedy i zápas století mezi Karlosem Terminátorem Vémolou a Attilou Pumukli Véghem je konečně tu. A jelikož se jedná o skutečně přelomovou událost pro československé MMA a potažmo sportovní scénu jako takovou, neměli byste si tuto bitvu dvou gladiátorů otřískaných nejlepšími MMA organizacemi světa UFC a Bellatorem ujít ani vy. Bude se totiž bezesporu jednat o špičkovou podívanou, což se dá s jistotou říci i o ostatních zápasech na kartě Oktagonu 15. Na té se totiž představí třeba i Gábor Boráros, Viktor Pešta, Miloš Petrášek či Michal Martínek. Jak tedy zápasy z pražské O2 Arény, které začínají v 18 hodin v případě předzápasů a 20 hodin v případě hlavní karty, sledovat na iPhonu, iPadu či Macu?

vegh vs vemola

Oficiální možnosti sledování

PPV na Oktagon TV

Pokud si budete chtít turnaj užít skutečně maximálně, suverénně nejlepší pro vás bude zakoupení PPV členství (tedy de facto digitální vstupenky) přímo na Oktagon TVTa vám zajistí jak přenos celého turnaje (na rozdíl od zbytku služeb, o kterých se zmíníme níže) – tedy předzápasů i hlavní karty – , tak i exkluzivní rozhovory ze zákulisí či záběry, dále pak speciální studio a to vše navíc bez reklam. Zkrátka maximální zážitek téměř srovnatelný se sezením v O2. PPV vyjde na 12,99 euro, tedy v přepočtu nějakých 340 korun, což sice není málo, avšak je to de facto VIP mezi všemi možnými způsoby sledování. Pokud se pro tuto formu předplacení rozhodnete, u Macu či iPadu budete sedět už od 18 hodin, kdy začínají předzápasy. Přenos běží klasicky v prohlížeči.

O2 TV Sport

Dnešní Oktagon 15 vysílá i stanice O2 TV Sport. Ta však oproti PPV nabídne jen hlavní kartu, která by měla odstartovat ve 20 hodin. Nicméně O2 TV Sport má v programu naplánováno spuštění vysílání už v 19:30, takže je možné, že si před samotnými zápasy užijete studio s experty, kteří rozeberou jak dosavadní předzápasy, tak hlavně zápasy na hlavní kartě, které zkrátka stojí za pozornost. I O2 TV Sport je samozřejmě placená, přičemž pro naše potřeby je nejideálnější předplatit si na měsíc balíček O2 TV Sport Pack, což vyjde na 199 korun. Za tuto cenu si užijete jak kanál O2 TV Sport, tak i O2 TV Fotbal či O2 TV Tenis. Je toho zkrátka dost a za fajn cenu. Pokud byste pak chtěli minimálně na měsíc kromě sportu sledovat i jiné kanály jako třeba Novu, Primu, ČT a spoustu dalších, předplaťte si na 299 korun balíček O2 TV Bronzový. Přenos můžete sledovat přes internetový prohlížeč, popřípadě aplikaci O2 TV.

JOJ Plus

Pokud žijete na Slovensku či zvládáte v České republice „chytat“ slovenský televizní kanál JOJ Plus, můžete začít svým způsobem slavit. Oktagon 15 totiž bude možné sledovat i tam a to samozřejmě zdarma. Pokud byste pak chtěli vysílání sledovat přes internet v Česku, budete mít kvůli omezení internetového vysílání pouze na území Slovenska. Bohužel, stejně jako v případě O2 TV Sport platí, že si zde užijete jen hlavní kartu, která skýtá celkem pět zápasů, konkrétně Benko – Štáfek, Bryczek – Silva,  Boráros  – Brito, Martínek – Pešta a Végh – Vémola. Přenos běží klasicky v prohlížeči.

Tipy pro šetřílky

Pokud se vám nechce za sledování platit, existují určité způsoby, jak si jej užít i zdarma. Následující řádky budou vycházet z našich vlastních zkušeností nasbíraných při sledování předešlých turnajů organizace Oktagon. Může se tedy stát, že dnes nemusí fungovat, jelikož se tyto možnosti rozhodne organizace zaříznout a velkolepou podívanou tak nabídne jen těm, kteří jsou ochotní za ní zaplatit.

JOJ plus přes VPN

Omezení internetového vysílání na území Slovenska není tak úplně problém obejít pomocí VPN. Princip je v takovém případě naprosto jednoduchý. Stačí si stáhnout do iPhonu, iPadu či Macu libovolnou VPN aplikaci, zaktivovat VPN připojení a následně spustit živé internetové vysílání JOJ Plus. Když jsem tuto věc zkoušel, bylo prakticky jedno, přes jaký zahraniční server se k JOJ Plus připojuji. Vysílání se totiž „chytlo“ víceméně na vše.

Předzápasy na Rebuy Stars? 

Pokud organizaci Oktagon sledujete dlouhodoběji, určitě víte, že jedním z jejích partnerů je i společnost Rebuy Stars, jejíž loga zdobí například i oktagon. Tato společnost má dokonce vlastní aplikaci v App Store a v té k mému údivu vysílala živě nedávné předzápasy turnaje Oktagon Prime 2 z Košic, který se konal na konci října. Proč k mému údivu? Hlavně proto, že se o této věci absolutně nikde nemluvilo a předzápasy byly tak promovány jen jako výhoda sledování přes PPV. Klidně se tak může stát i dnes, že předzápasy budou k vidění tam a to samozřejmě zcela zdarma. Za pokus tedy tato aplikace rozhodně stojí. Nicméně je potřeba počítat s tím, že pokud v ní něco skutečně poběží, budou to právě jen předzápasy. Hlavní karta tam nebyla ani minule a je více než jasné, že by se tu neobjevila ani tentokrát.

TipSport TV

Vsázíte u TipSportu? Výborně. Pak jistě víte, že právě tato společnost mnoho sportovních klání vysílá na své TipSport TV živě a přesně to je i případ hlavní karty Oktagonu. Pro sledování zde je sice nutná registrace, avšak tu všichni, kdo tu vsází, stejně mají. Jedná se tedy o další fajn alternativu, jak si zápas užít zdarma – tedy pokud se na něj nerozhodnete vsadit.

Streamy na Twitchi, YouTube a podobných platformách

Poslední možností, jak zdarma sledovat Oktagon 15 a tedy i zápas století, je najít si jeho streamování například na Twitchi nebo YouTube. Tato varianta je však svým způsobem dost riziková, jelikož se může kdykoliv stát, že je přenos ukončen a uživatel, který jej zprostředkovával, je zabanován. Najít tyto přenosy je navíc relativně složité, jelikož se samozřejmě jmenují zcela jinak než mají právě kvůli snaze „přežít“ co možná nejdéle. Odkazy na tyto streamy se objevují v různých facebookových skupinách, například na Grznarové citáty.

Chcete se na zápas století podívat pěkně v televizi? Nejlepší nabídku za nejlepší ceny naleznete zde

Dnes nejčtenější

.