Zavřít reklamu

Celkem často se setkávám s uživateli iPhonů, kteří neví o tom, že fotografie Live Photos obsahují také zvuk. Kromě toho, že se díky Live Photos převede fotka do několikasekundové smyčky, tak se v této smyčce také přehraje zvuk, který se při vyfocení nahrál. Uživatelé to neví především kvůli tomu, že většina z nich používá iPhone v tichém režimu. Právě v něm se totiž zvuk při přehrávání Live Photos nepřehraje. Pokud byste Live Photos s někým sdíleli skrze iMessage, tak si druhá strana může fotografii „přehrát“ i se zvukem. Přenášení zvuku při sdílení nemusí být zrovna dvakrát chtěné, a proto si v dnešním návodu ukážeme, jakým způsobem můžete před sdílením zvuk z Live Photos odstranit.

Jak v iOS 13 deaktivovat zvuk u Live Photos

Na vašem iPhonu, na kterém máte nainstalovaný iOS 13, vyfoťte nějakou fotografii s aktivní funkcí Live Photos. Poté se přesuňte do nativní aplikace Fotky, kde vyfocenou fotografii, či jinou fotku, u které chcete deaktivovat zvuk, rozklepněte. Jakmile tak učiníte, tak v pravé horní části displeje klepněte na možnost Upravit. Poté se zobrazí režim úprav, ve kterém se ve spodní části obrazovky přesuňte do kategorie s ikonou Live Photos (první ikona). Pal už jen stačí, abyste v levém horním rohu klepnuli na žlutou ikonu reproduktoru. Ikona se poté promění v přeškrtnutý reproduktor, čímž se deaktivuje zvuk. Pak už jen stačí, abyste klepnuli v pravém dolním rohu na tlačítko Hotovo. Nyní můžete bez problémů sdílet Live Photos bez zvuku.

Pokud byste chtěli zvuk u Live Photos opět aktivovat, tak stačí využít stejné postupu jako výše, akorát klepněte na ikonu přeškrtnutého reproduktoru, který se poté změní zpět na oranžovou ikonu. Pro sdílení Live Photos tedy můžete zvuk jen na chvíli vypnout, anebo si klidně můžete vytvořit duplikát fotografie (tlačítko sdílení vlevo dole -> Duplikovat) a zvuk deaktivovat pouze zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.