Zavřít reklamu

Jsou tomu necelé dva měsíce, co Apple uvolnil iOS 13, který přinesl několik novinek. K podivu zřejmě nás všech Apple začal záhy servírovat aktualizace jako na běžícím páse. Nyní máme na svých iPhonech iOS 13.2. Včera jsme se dokonce dočkali vydání první bety iOS 13.3. Na aktuální operační systém si zřejmě nejde moc stěžovat. Pokud se podíváme například na srovnání testů rychlosti, můžeme vidět, že zejména starší iPhony s novými verzemi iOS 13 podstatně zrychlují. Čas ale uteče jako voda a my se v září příštího roku dočkáme příchodu iOS 14 na naše zařízení. Jak už to bývá, designéři jsou velmi nedočkaví. Máme tady tedy první poměrně povedený koncept iOS 14.

Asi se nedá očekávat, že by se v iOS 14 nějakým zásadním způsobem měnilo uživatelské prostředí. Apple je v tomto už několik let velmi konzervativní a troufám si říct, že je to dobře. Jestli něco můžeme očekávat, jsou to novinky funkcionality. Designéři si myslí, že by mohlo dojít k redesignu ikonek, což je drobné oživení a co víme, klidně se tak může stát. Zajímavým počinem by mohla být i funkce Split View, tedy dělení obrazovky, a s ní spojená funkce Drag & Drop. Novinkou by mohlo být i zmenšené okénko volajícího či nový Always On Display. Vzhled ale můžete posoudit sami na boku odstavce.

Byť se iOS 14, pokud se nezapojíte do beta programu, podívá na iPhony až někdy v září, už zhruba za půl roku nám Apple svůj nový operační systém ukáže. Je nějaká funkce, kterou byste s otevřenou náručí u iOS 14 uvítali?

Související články

Dnes nejčtenější

.