Zavřít reklamu

Možná se vám to zdá jako pár dnů zpět, co kalifornský gigant představil v rámci své konference WWDC 2019 nový Mac Pro. Pravda je však taková, že WWDC 2019 se konala 3. června 2019, což je vzhledem k dnešnímu datu dlouhých pět měsíců. Apple uvedl, že by měl nový Mac Pro spatřit světlo světa již letos na podzim. Předposlední roční období v tomto roce už však běží a Mac Pro stále nikde. Údajně by však mělo být čekání konec, jelikož podle dostupných zpráv jablečná společnost spustí prodeje Macu Pro již tento týden.

Mnoho jablečných příznivců očekávalo, že kromě zářijové konference přijde na řadu ještě říjnová konference. Zde jsme se měli dočkat představení přepracovaného 16″ MacBooku Pro společně s AirPods Pro, a zároveň se očekávalo, že Apple v rámci této konference spustí také prodeje Macu Pro. Říjnové konference jsme se však nedočkali – 16″ MacBook Pro prozatím neexistuje, prodeje Macu Pro také nebyly spuštěny. Dočkali jsme se pouze vydání nových sluchátek AirPods Pro, které Apple představil pouze pomocí tiskové zprávy. Apple však nejspíše nemá důvod s vydáním spěchat – nový 16″ MacBook Pro a AirPods Pro jsou produkty, které byste určitě rádi našli pod vánočním stromečkem, avšak Mac Pro rozhodně není určen jakožto dárek. Profesionální uživatelé si jej totiž koupí kdykoliv v roce, ať je zrovna Silvestr, Velikonoce, anebo třeba Vánoce.

Proč tedy uvádíme, že by se mohl Mac Pro začít prodávat již tento týden? Je k tomu totiž perfektní příležitost – zahájení akce Final Cut Pro X Creative Summit, která se bude konat ode dneška do soboty. Na této akci se objevují nejznámější profesionální tvůrci videí, kteří společně sdílí své nejlepší tipy a triky pro střihačský program od Applu. Tuto akci sice nepořádá samotná jablečná společnost, avšak aktivně se do ní zapojuje – letos nabízí například prohlídku Apple Parku, anebo „speciální dárek“. Právě letošní Final Cut Pro X Creative Summit se tedy jeví jako perfektní místo s vyhovující tematikou, kde by bylo vhodné Mac Pro představit. Do konce roku už se s téměř 100% jistotou žádné oficiální konference pořádané Applem nedočkáme, a proto by mohl Apple využít právě této příležitosti. Jedná se však prozatím o pouhé spekulace – kdy Apple svůj nový Mac Pro vydá ví jen a pouze on.

Související články

Dnes nejčtenější