Zavřít reklamu

V souvislosti s novou generací sluchátek AirPods se v minulých týdnech skutečně často hovořilo i o možné schopnosti monitoringu zdraví či aktivity. Tato vylepšení totiž Apple poodhalil celou řadou patentů, které si nechal v minulosti pro budoucí AirPods zaregistrovat. Očekávání však zůstala bohužel v tomto ohledu nenaplněna, jelikož nedávno představené AirPods Pro se nic takového nenaučily. Právě absence těchto funkcí však může Apple začít v brzké době dost mrzet, jelikož se je chystá naučit své Echo Buds konkurenční Amazon.

Vlastní bezdrátová sluchátka představil Amazon jen pár týdnů před AirPods Pro a žádný velký poprask s nimi nezpůsobil. To proto, že na pulty obchodů zamířily až na konci října, kvůli čemuž nikdo příliš nevěděl, co od nich očekávat. Nejvíce slyšet bylo o Echo Buds paradoxně kvůli konkurenčním AirPods, jelikož s jedním AirPodem v uchu jeden z předních představitelů Amazonu tuto novinku vychvaloval. Nyní však začíná Amazon testovat fitness funkce, díky kterým by mohl zájem o sluchátka solidně rozpumpovat. V aplikaci sloužící k jejich ovládání se totiž objevila záložka Fitness obsahující možnosti vytvoření různých fitness profilů a instrukce ohledně nových pokynů pro zahájení monitoringu cvičení umělou asistentkou Alexou.

Uživatelé, kterým se již v aplikaci fitness možnost objevila, upozorňují na to, že se zatím dle všeho jedná jen o její počáteční verzi, kvůli čemuž jí Amazon nezpřístupnil ve větší míře. Dle jejich testování zvládají sluchátka měřit jednoduché věci jako dobu cvičení, kroky, ušlou či uběhlou vzdálenost a díky tomu dokáží i vypočítat čas potřebný na jeden kilometr. To vše vám sluchátka jednak skrze Alexu sdělí po skončení cvičení, ale také tato data integrují do aplikace, skrze kterou je bude možné nadále spravovat. Záznam dat pak samozřejmě probíhá přímo přes sluchátka – tedy není nutné mít u sebe telefon. 

Jak přesné monitorování fitness aktivit sluchátka Echo Buds je nelze v tuto chvíli bohužel říci, jelikož testů této funkce je zatím jako šafránu. Už nyní se však dá bez ostychu říci, že se jedná o skutečně zajímavou vychytávku, která u sluchátek, jenž mnozí využívají na sport, rozhodně potěší a to i pokud nebude úplně dokonalá. Ostatně, co také za sluchátka prodávaná za 129 dolarů chtít za zázraky. Nezbývá tedy než doufat, že se Apple brzy vydá stejným směrem a patenty, kterých si ohledně podobných vylepšení AirPods zaregistroval už tuny, nepřijdou vniveč. 

Související články

Dnes nejčtenější