Zavřít reklamu

Obliba iPadů ve světě neustále roste a to i přesto, že prodeje tabletů jako takových klesají. Svědčí o tom jak nedávno oznámené finanční výsledky Applu, tak i nová analytická zpráva společnosti Strategy Analytics, která mapuje prodeje iPadů v uplynulém čtvrtletí. Ty si v něm zle rozhodně nevedly. 

Podle dat Strategy Analytics se Applu podařilo v uplynulém čtvrtletí prodat na 10,1 milionů kusů iPadů, zatímco ve stejném čtvrtletí v loňském roce dokázal prodat “jen” 9,7 milionů iPadů. Meziročně si tak Apple polepšil o 4 % a dál suverénně vládne trhu s tablety. Prodejní úspěch zaznamenal v uplynulém čtvrtletí kromě Applu i Amazon, jehož prodeje se meziročně v uplynulém čtvrtletí zvýšily z 2,2 na 5,3 milionů kusů. Stěžovat si nemůže v tomto směru ani Lenovo, které ve stejném období poposkočilo o 0,2 milionu kusů – konkrétně z 2,3 milionů na 2,5 milionu. 

ipady prodeje Q3

Poměrně zajímavé je, že ačkoliv se prodeje iPadů meziročně zvýšily “jen” o 4 %, tržby z nich vzrostly o velmi slušných 8 %. Z toho tak lze vyvodit, že se Applu dařily prodávat ve velkém i dražší iPady Pro a to i přesto, že mnozí analytici předpovídali příchod jejich nové generace právě letos na podzim. Ani to však kupující neodradilo a do rok starého produktu vložili své peníze. Bohužel, jak si vedly letos představené iPady mini, Air či 10,2” model z dat vyčíst nelze. 

Dá se předpokládat, že i nadále budou iPady od Applu prodejně úspěšné a to i přesto, že trh s tablety stagnuje. V očích mnoha uživatelů jsou totiž právě iPady naprostou jistotou a produktem, u kterého se na rozdíl od konkurence nedá tak úplně sáhnout vedle. Nižší prodeje jsou tu zapříčiněny jen skutečností, že se nejedná o produkty, které by bylo nutné vyměňovat co rok či dva, jako je tomu u iPhonu. 

Související články

Dnes nejčtenější

.