Zavřít reklamu

Třetí generace iPadů Pro si svou premiéru odbyla už před více než rokem a mnozí jablíčkáři se proto v uplynulých týdnech ptali, zda se jí stejně jako v případě iPhonů rozhodne Apple po roce zaktualizovat novými procesory a dalšími vychytávkami, které z ní udělají ještě lepší zařízení. Na včerejším oznámení finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí však Apple nepřímo oznámil, že nic takového na letošní rok nechystá.

Že nová generace iPadů Pro letos nedorazí lze vydedukovat ze slov finančního ředitele Applu, Luca Maestriho. Ten se nechal při odhadech finančních výsledků v nadcházejícím čtvrtletí zasahujícím Vánoce slyšet, že do něj nezasáhnou stejně jako loni iPady Pro, jelikož vydání jejich nové generace má oproti loňsku jiné načasování. A právě tato slova nelze brát jinak než tak, že v následujících dvou měsících nová generace iPadů Pro určitě nedorazí, jelikož jinak by byla zohledněna v odhadech Applu. Zřejmě se tak naplní slova některých analytiků od upgradu v prvním čtvrtletí roku 2020 – konkrétně v březnu. Toto načasování by dávalo smysl i vzhledem k minulosti, kdy Apple též vydával aktualizované iPady Pro zhruba každých 18 měsíců.

Co vše nová – v pořadí již čtvrtá generace – iPadů Pro přinese není v tuto chvíli zcela jasné. Spekuluje se však o trojitém fotoaparátu na zádech spolu s 3D snímači, díky kterým by měl být schopen jednak fotit skutečně perfektní fotky, ale také by měl být velmi silný na poli rozšířené reality. Vyloučit nelze ani podpora 5G sítí, kterou by Apple dle dostupných informací zavedl výhledově do většiny svých produktů včetně MacBooků. Na prozrazení dalších novinek spojených s novou generací iPadů Pro si však budeme muset ještě počkat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.