Zavřít reklamu

Společně s příchodem nových vlajkových lodí od Applu v podobě iPhonů 11 a 11 Pro (Max) jsme se dočkali mnohých vylepšení. Mnoho z nich se událo v rámci fotosoustavy, která nově u modelů Pro disponuje třemi čočkami, u iPhonů 11 poté dvěma čočkami. Kromě toho, že nové iPhony mají ultra-širokoúhlý objektiv, který dokáže scénu „oddálit“, jsme se konečně dočkali také nočního režimu. Někteří z nás možná očekávali, že se nočního režimu dočkáme v rámci aktualizace na iOS 13 i na starších zařízeních – bohužel se však ale jedná o funkci, kterou mají k dispozici pouze nejnovější iPhony. Údajně je to kvůli tomu, že noční režim zvládne správně zpracovat jen procesor A13 Bionic. Na App Storu se ale objevila aplikace s názvem NeuralCam, která dokáže noční režim zpřístupnit i na starších zařízeních.

Samozřejmě se nejedná o oficiální noční režim od Applu, tudíž byste si mohli říct, že se nebude jednat o nic závratného. Musím vás ale vyvést z omylu, jelikož fotografie pořízené pomocí NeuralCam ve špatných světelných podmínkách jsou doopravdy velice přijatelné a s výsledky z nativní aplikace Fotoaparát se nedají srovnávat. Ovládání aplikace NeuralCam je velice jednoduché, prakticky se nemusíte starat o nic jiného, než že jen stisknete spoušť pro vyfocení fotografie. Během pořizování fotografie dochází k automatickému ostření společně s automatickou úpravou expozice. Jak ostření, tak expozici si samozřejmě můžete nastavit manuálně – v případě ostření stačí klepnout na objekt, který chcete zaostřit a v případě expozice stačí klepnout na tlačítko A (automatika) v levém dolním rohu, které se poté změní na M (manuální).

Během fotografování, respektive po stisknutí spouště, musíte váš iPhone držet pevně, a to kvůli nastavení delší závěrky. Nejlépe uděláte, když při focení nočních fotografií využijete stativu. Pokud jej nemáte k dispozici, tak se snažte iPhone nějakým způsobem zapřít o své tělo, aby docházelo doopravdy k co možná nejmenším otřesům. Noční režim v rámci NeuralCam funguje i na přední kameře – stačí klepnout na tlačítko vpravo dole pro otočení kamery. Výsledný obrázek se po vyfocení zpracuje, a poté uloží do galerie (popřípadě jej můžete ihned sdílet). Na rozdíly při focení nativní aplikací Fotoaparát a NeuralCam se můžete podívat v galerii u tohoto odstavce (Fotoaparát – vlevo, NeuralCam – vpravo). NeuralCam je doopravdy velice jednoduše zpracovaná aplikace, která vám dokáže zprostředkovat noční režim z nových iPhonů i na starší iPhony, a to vše za symbolickou částku 129 korun. Pokud čas od času fotíte v horších světelných podmínkách, tak vás mohu ujistit, že se tato investice na tisíc procent vyplatí. Osobně jsem doopravdy takový výsledek nečekal.

Související články

Dnes nejčtenější