Zavřít reklamu

Zatímco myši se průběžně těší nejrůznějším vylepšením, drobným změnám a jen málokdo by si je dovolil srovnávat například s modely na počátku tisíciletí, klávesnice se drží zažitých zvyklostí již hezkou řádku let. Průkopníkem v této oblasti byl v průběhu celé počítačové historie právě Microsoft, který se opět rozhodl rozvířit stojaté vody a přišel s novým konceptem, jenž částečně mění ergonomii a zároveň nabízí dvě nová tlačítka. Řeč je o klávesách, díky nimž budeme moci jednoduše ovládat balíček Office a smajlíky.

Technologický gigant Microsoft do způsobu, jakým ovládáme naše přístroje promluvil v minulosti již mnohokrát. Nejspíše nejvýraznější pohnutkou byla v roce 1994 klávesnice Natural Keyboard, která měla na tehdejší dobu pozoruhodný design a poprvé přišla s tlačítkem Windows. Ostatní výrobci se krokem vlivné společnosti rychle inspirovali a dá se s jistotou tvrdit, že v dnešní době neexistuje snad nikdo, kdo by vytvářel klávesnice bez tlačítka s logem legendárního operačního systému. Podobně by to konec konců mohlo dopadnout i u nejnovější počinu Microsoftu, který se opět pokusí změnit zažité zvyklosti a nabídnout něco nového. Klávesnice Ergonomic Keyboard totiž kromě ergonomického rozvržení, jak již název napovídá, nabídne i dvě klávesy navíc. Vpravo od mezerníku to bude tlačítko Office, díky němuž budeme moci tento kancelářský balíček jednoduše ovládat. Zároveň se při stisku vyvolá rozhraní, které umožní rychlou orientaci v programu.

Klávesa samozřejmě nebude jednoúčelová a nabídne také možnost spouštět jednotlivý software spadající pod balíček Office. Například pomocí stisku Office + E můžete spustit Excel, zatímco po podržení Office + W se okamžitě otevře textový procesor Word. Jedná se o výrazné zjednodušení, a uživatel tak nebude muset složitě hledat kýženou službu v nainstalovaných programech. Běžné uživatele ale zaujme spíše klávesa Emoji Key, po jejímž stisknutí se otevře nabídka dostupných smajlíků. Ty budete moci využít jak na sociálních sítích, tak v různých textech, díky čemuž bude komunikace probíhat rychleji. Zatím se jedná o zajímavý koncept a nezbývá než čekat, za jakou cenu se klávesnice Ergonomic Keyboard objeví i u nás a zda se rozhodnutím Microsoftu inspirují také další výrobci stejně jako kdysi.

Související články

Dnes nejčtenější

.