Zavřít reklamu

Pokud si zvyknete plast, zjistíte že Logitech vyrábí celkem zajímavé příslušenství nejen pro Mac, ale také pro iOS zařízení. Jedním z takových produktů je na první pohled také klávesnice Logitech Ultrathin Keyboard mini, která je určena jak již název napovídá právě pro iPad mini. Nemá cenu příliš řešit úvodní omáčku a raději se vrhneme rovnou na recenzi samotné klávesnice. Ta se k iPadu mini připojuje prostřednictvím technologie Bluetooth. S iPadem tedy kromě magnetického uchycení není nijak spojena a není možné ji z iPadu dobíjet nebo naopak dobíjet iPad z klávesnice.

Klávesnici můžete dobít prostřednictvím přiloženého micro-USB kabelu. Jak dlouho klávesnice vydrží vám bohužel neřeknu, protože výrobce udává, že je možné ji používat po dobu tří měsíců, při použití dvě hodiny denně, upřímně mi však první dvě hodiny bohatě stačily. Osobně totiž považuji iPad, obzvláště pak iPad mini za hračku, která mi slouží výhradně ke konzumaci obsahu, nikoli k jeho vytváření. Na dovolené jsem sice na iPadu mini napsal pět článků, ovšem to byla naprostá výjimka. Pokud odepisuju na email, vždy se snažím odepsat co nejstručněji, což bohatě zvládne virtuální klávesnice. Ve svém životě si tedy dokáži použití klávesnice k iPadu nijak opodstatnit, obzvláště pak u iPadu mini.

logitech

Aby totiž klávesnice mohla posloužit také jako kryt iPadu a při přenášení se z iPadu a klávesnice stal v podstatě jeden kus, má naprosto stejné rozměry jako samotný iPad. Podle mého osobního názoru je právě v tom největší problém. Od fyzické klávesnice očekávám zejména větší pohodlí při psaní, než které nabízí virtuální klávesnice. Ovšem i když jsme zvyklí psát veškeré texty na poměrně malé Apple Wireless Keyboard, nedokážu si představit pracovat na Logitech Ultrathin, která má klávesy stejně malé a stejně blízko k sobě, jako je tomu u iPadu a jeho virtuální klávesnice. Výhodou klávesnice je tedy co se psaní týká v podstatě to, že vidíte celý dokument a nepřekáží vám na displeji virtuální klávesnice a také, že pokud máte prsty jako panenka barbie, zvládnete psát po slepu stejně jako na běžné klávesnici, o pohodlí ale nemůže být řeč.

IMG_4346

Zajímavostí jsou funkční klávesy, které umožňují po stisknutí klávesy fn a další funkční klávesy okamžitý přístup k požadovaným funkcím. Okamžitě tak spustíte například Siri, Spotlight nebo zamknete iPad. To se mi skutečně líbí a musím uznat, že pokud má klávesnice nějakou výhodu která mě skutečně oslovila, pak je to právě počet funkčních kláves a jejich možnosti. Zajímavé jsou také znaky na klávesách x+c+v, které informují o možnostech práce s textem, což se obzvláště začínajícím uživatelům jistě hodí. iPad se ke klávesnici „připojuje“ tím, že jej uložíte do žlábku, který je v těle klávesnice. iPad mini se tak dostane do dobrého sklonu a na displej pohodlně vidíte, vše v ten moment připomíná notebook.

IMG_4350

Pokud pominu nepohodlnost psaní a řeknu si, že jsem moje manželka, která psaní na malé klávesnici díky malým ručkám jistě zvládne, je zde ještě jeden problém. Klávesnice se totiž při přenášení připevní k iPadu podobně jako Apple Smart Cover, tedy pomocí magnetu. Zásadní rozdíl mezi Smart Coverem a klávesnicí Logitech Ultrathin je zhruba 100 gramů váhy. Klávesnice se tedy na iPadu neudrží a při manipulaci se vám stane, že i když budete dávat sebevětší pozor, klávesnice i při mírném pohybu iPadu upadne. Samozřejmě pokud máte klávesnici a iPad zavřené do jednoho kusu, je vše ok protože držíte obě části najednou. V momentě kdy se však potřebujete na iPadu rychle na něco podívat, nastává problém, jakmile „obal s klávesnicí“ otevřete, upadne.

IMG_4351

Zpracování klávesnice je na poměrně vysoké úrovni a vše vypadá skutečně pěkně, na prnví pohled je vidět, že se klávesnice k iPadu mini hodí. Osobně si nedovedu představit nejen využití klávesnice, ale ani přenášení. Pokud totiž musím při každém otevření iPadu dávat pozor, že klávesnice upadne, mohu si rovnou vzít jakoukoli normální klávesnici. Samozřejmě zde jde o velikost a váhu, na druhou stranu tím chci podtrhnout fakt, že klávesnice se sice s iPadem tváří jako jeden kus, ale ve výsledku vysí toto jejich přátelství na velmi, ale skutečně velmi tenké niťce. Osobně vše vnímám tak, žep okud skutečně potřebuji používat klávesnici a psát dlouhé texty, raději si k iPadu mini vezmu jakoukoli běžnou BT klávesnici, na které se mi pohodlně píše, jinak se raději obejdu bez ní. V případě iPadu s 9,7″ displejem však již klávesnice díky jinému rozložení kláves a větším klávesám dává skutečně význam.

Související články

Dnes nejčtenější

.