Zavřít reklamu

O příchodu nástupce iPhonu SE zřejmě s ohledem na velké množství úniků informací z předešlých týdnů nepochybuje téměř nikdo. Kdy přesně se novinky dočkáme však bylo zatím do jisté míry nejasné. Zdroje se sice shodovaly na tom, že telefon dorazí v prvním čtvrtletí příštího roku, avšak žádný z nich přímo neřekl, zda to bude na jeho začátku a představení tak proběhne skrze tiskovou zprávu či až k jeho konci, kdy Apple zpravidla pořádá Keynote. To se však dnešním dnem díky Mingu Chi-Kuovi mění. 

Tento přední Apple analytik, jehož zdroje lze označit za jedny z nejpřesnějších mezi analytiky a leakery, se ve své nové zprávě pro investory nechal slyšet, že hromadná výroba iPhonu SE 2 vypukne v lednu příštího roku, aby jej mohl Apple světu ukázat a začít jej zároveň i prodávat na konci března. Vypadá to tedy, že k představení dojde až na Keynote, čímž Apple de facto naváže na předešlou generaci “es éčka”. I to si totiž odbylo premiéru na Keynote, konkrétně 21. března 2016. Jeho předobjednávky pak odstartovaly o tři dny později a prodeje pak za dalších 8 dní – tedy 31. března 2016. 

Kromě měsíce zopakoval Kuo svou předpověď parametrů novinky. Dočkat bychom se tak měli telefonu s designem iPhonu 8 a 4,7” displejem, procesorem Apple A13 Bionic (který naleznete i v letošních iPhone 11 a 11 Pro), 3 GB RAM paměti, paměťových variant 64 GB a 128 GB, klasického Home Buttonu s Touch ID a červené, stříbrné a vesmírně šedé barevné varianty. Telefon naopak nedostane 3D Touch, kterým jsou klasické “osmičky” vybaveny, a to zřejmě kvůli snaze dostat do něj co největší baterii. Co se týče ceny, ta by měla v základu startovat na 399 dolarech, tedy na stejné částce jako před lety základní iPhone SE. Pokud by se Apple přidržel stejné cenové politiky i v Česku, za novinku bychom mohli v základu zaplatit jen 12 990 korun. 

Související články

Dnes nejčtenější

.