Zavřít reklamu

Voděodolností se iPhony chlubí už od roku 2016, kdy jí Apple svým telefonům vnukl poprvé. Od té doby jí výrazně vylepšil, díky čemuž jsou dle jeho slov letošní iPhony 11 Pro schopny vydržet bez problému funkční až ve čtyřmetrové hloubce po dobu 30 minut. Zdá se však, že realita je trochu jiná a to o poznání lepší. 

Na voděodolnost novinek si posvítili redaktoři z magazínu CNET je svém nedávném testu. Ten spočíval jak jinak než v ponoření telefonů do určitých hloubek po dobu 30 minut, které by měly pro potřeby testu bez problému stačit. Samotný test se pak skládal z celkem tří kol, která se mezi sebou lišila jen v hloubce ponoru. A výsledky? Velmi působivé. Při ponoření iPhonů na 30 minut do čtyřmetrové hloubky totiž nedošlo k téměř žádné újmě vyjma mírně zhoršené funkčnosti reproduktoru, jehož zvuk nebyl tak jasný jak by být měl. Ve druhém kole testu byly telefony ponořeny do osmimetrové hloubky a ani ta je ve výsledku nepoškodila, ba dokonce ani nezhoršila stav reproduktoru. Ani třetí kolo, které spočívalo v ponoření do 12 metrů, nepřineslo žádné poškození, díky čemuž lze s trochou nadsázky říci, že voděodolnost nových iPhonů 11 Pro je mnohem lepší, než udává samotný Apple. 

Po testu podrobili redaktoři testované telefony detailnímu zkoumání, které jejich skvělou voděodolnost jen potvrdilo. Kromě mírného poškození reproduktoru, jehož citlivé membrány se neporadily zcela dokonale s tlakem, který v dané hloubce je, totiž nic nenaznačovalo, že by s nimi byly podobné testy prováděny. Navíc reproduktor se po důkladném vysušení též téměř zpamatoval a jeho poškození tak nebylo příliš výrazné. Co si tedy ve výsledku z testů odnést? V první řadě to, že novinky mohou skutečně snést ponory do hloubek mnohem větších než doporučuje samotný Apple. Záměrně však říkáme “mohou”. V minulosti se totiž mockrát ukázalo i to, že jablečné telefony nezvládly ani hloubky, které podle Applu měly. To by zřejmě ve výsledku nikomu nevadilo, kdyby se ovšem na poškození vodou vztahovala záruka. Ve výsledku se tak dá říci, že ponory do jakýchkoliv hloubek jsou svým způsobem stále stejně riskantní jako v roce 2016, jelikož pokud telefon na následky potopení odejde, nezbude vám nic jiného, než si zakoupit nový. Nezbývá než doufat, že se Apple v budoucnu v tomto směru umoudří a do záruky zakomponuje i poškození vodou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.